У Дніпрі пройшов форум «Громадянське суспільство Дніпропетровської області. Розвиток та взаємодія»

27 грудня 2017, 19:03

26 грудня у Дніпрі пройшов форум «Громадянське суспільство Дніпропетровської області. Розвиток та взаємодія».

Мета форуму: створення платформи для обміну досвідом, кращими практиками та інструментами розвитку ОГС, активізації громад, а також визначення пріоритетів реалізації програми на 2018 р.

Під час форуму учасники визначали пріоритетні завдання на 2018 р., зокрема, створення Громадського порталу Дніпропетровщини, тематику навчальних заходів, пріоритети для проведення конкурсів соціальних проектів для громадських організацій та впровадження соціального замовлення для неприбуткових організацій з метою надання соціальних послуг населенню, сфери у яких потрібно провести громадську експертизу тощо.

На початку роботи форуму із вітальним словом виступив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Дніпропетровської облдержадміністрації Віталій МАЛАСАЙ. 
Депутат Дніпропетровської обласної ради Ірина ТУРОВСЬКА розповіла про мету Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області на 2017 – 2020 роки та процес її прийняття.

Директор ГО ЦПГКІ «Тамариск» Тетяна КАРЕЛЬСЬКА нагадала учасникам форуму про Стратегічну сесію, яка пройшла у серпні 2016 р. і завдяки якій був розроблений проект Програми. Виконавчий директор ГО «Інститут Громадської Експертизи» Олексій ЛІТВІНОВ презентував основні положення Національної стратегії розвитку громадянського суспільства та результати виконання у 2017 р. Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області на 2017 – 2020 роки.

Особливу зацікавленість викликали виступи представників донорських організацій, які презентували свої пріоритети, програми та напрямки співпраці з інститутами громадянського суспільства у 2018 р.: Світлана СУПРУН від програми сприяння громадській активності «долучайся!» (PACT); Андрій НАГОРНИЙ, регіональний менеджер програми «Добре» (DOBRE) в м. Дніпро, Владислав РОМАНОВ, керівник представництва Міжнародного фонду «Відродження» у м. Дніпро.

У роботі форуму «Громадянське суспільство Дніпропетровської області. Розвиток та взаємодія» взяв участь заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Юрченко, який привітав усіх учасників форуму та закликав до співпраці й відвертого діалогу. Після його виступу учасники форуму продовжили працювати у секціях:

  • Інструменти для посилення спроможності ОГС;
  • Інструменти та кращі практики взаємодії з владою;
  • Кращі практики активізації громад.

За результатами пропозицій, сформульованих учасниками форуму, планується створити детальний план реалізації Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області на 2018 р.
Серед друкованих матеріалів, які викликали живий інтерес учасників форуму були видання підготовлені Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» та посібник «Про організаційний розвиток простою мовою» (ПРООН).

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %