Сєвєродончани мали можливість дізнатися про можливості впливу на бюджет міста

29 липня 2016, 19:54

В Сєвєродонецьку 29 липня 2016 року громадська організація «Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець» провела вуличну акцію «Впливай на бюджет свого міста!».

Метою акції було підвищення поінформованості та привернення уваги мешканців Сєвєродонецька до проблем місцевих бюджетів, а також спонукання місцевої влади до підвищення прозорості бюджетного процесу та участі в ньому громадськості.

В ході здійснення акції сєвєродончани дізналися про основні питання місцевих бюджетів та ознайомились з результатами першої в Україні комплексної оцінки місцевої соціально-економічної та бюджетної політики 17 українських міст (за методикою ПУД – публічність, участь, доброчесність). За результатами дослідження, Сєвєродонецьк набрав 51,5 бали із 173 можливих, що складає 28,8% від загальної кількості балів і зайняв 7 позицію серед 17 українських міст. Це відповідає «обмеженому рівню» забезпечення бюджетної Прозорості, Участі та Доброчесності, і є дещо вищім за середньозважений показник в 47,4 балів.

Всі зацікавлені містяни отримали буклети «Де твої гроші в місцевому бюджеті?» та пам’ятку «Як контролювати свої гроші в місцевому бюджеті: 10 порад для активних мешканців».

Також жителі міста змогли заповнити форму бюджетної пропозиції до бюджету міста Сєвєродонецьк 2017 року. Діапазон пропозицій був досить широким – від ремонту доріг, тротуарів, крівель на конкретних дільницях та домах, облаштування зовнішнього освітлення, встановлення урн та лавок, відновлення дитячих та спортивних майданчиків.

Паралельно акції, бюджетні пропозиції від жителів міста будуть збиратися за аналогічною формою в режимі он-лайн. Всі зібрані таким чином пропозиції містян будуть систематизовані та у формі звернення громадян спрямовані до Сєвєродонецької міської ради.

Одна з учасниць акція зауважила, що вона не довіряє діючій міській владі, яка наші спільні гроші вважає своєю власністю. Проте були і більш позитивні відгуки, наприклад, люди сподіваються, що впровадження системи Prozorro дозволить забезпечити справжній громадський контроль за ефективністю використання публічних коштів.

Більше 300 осіб долучилися до акції, а значить, що з’являється надія, що в Сєвєродонецьку формування ефективного місцевого бюджету буде здійснюватися з урахуванням реальних потреб місцевої громади, а також буде здійснюватись реальний громадський контроль за збором та використанням бюджетних коштів.

Акція «Впливай на бюджет твого міста!» проводилась  одночасно учасниками партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» в 17 містах різних регіонів України, в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ – за прозорі  місцеві бюджети!». Ініціатива виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», Фундацією «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!», за фінансової підтримки Європейського Союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %