Понад 80 млн. грн на ремонт будинків у Львові поділили без конкурсів

27 вересня 2016, 19:52

Упродовж 2015 року районні адміністрації Львова провели лише 11 конкурсів із закупівель матеріалів для ремонту житлового фонду (20 лотів) на загальну суму понад 4 млн. грн. Це зафіксовано у Віснику державних закупівель.

Решту коштів розподілили без конкурсних процедур. На ремонт житла у Львові із загального фонду міського бюджету на 2015 рік було передбачено майже 48,5 млн грн, з бюджету розвитку – ще майже 39,7 млн грн.

Про це сьогодні, 27 вересня, під час круглого столу на тему: «Як зробити прозорим відбір будинків у Львові для проведення ремонтів за бюджетні кошти», який відбувається в ці хвилини у Львівському прес-клубі, повідомила головний редактор інтернет-ресурсу «Наші гроші» Олександра Губицька.

За її словами, коли починали досліджувати цю тему, то очікували знайти сліди корупції. Однак, не знайшли.
- Фірми та підприємці, які проводять ремонти в житлових будинках, співпрацюють з районними адміністраціями давно. І всі вони місцеві. Фірм з інших областей ми не знайшли, - каже вона. 

За її словами, система відбору об’єктів, які підлягають ремонту, та визначення обсягів та видів робіт, у Львові є непрозорою. Тому що будинки, які будуть ремонтувати, вибирають працівники житлових підприємств та посадові особи відповідних виконавчих органів міської ради без будь-якого обговорення, погодження чи консультацій з громадськістю.

Тому громадськість вважає, що Львівська міська рада зобов’язана оприлюднювати на своєму сайті попередній перелік будинків, які стоять в черзі на ремонт. А пізніше – і список затверджених, з зазаначенням термінів ремонту та його вартості, підрядників.

Відбирати будинки варто за такими принципами:
- потреба в проведенні капітального ремонту (так званий % аварійності будівлі, який складаєють на основі комплексного акту обстеження технічного стану);
- співфінансування та дольова участь (участь у співфінансуванні робіт визначають у відсотковому відношенні коштів мешканця однієї квартири до загальної суми витрат за кошторисом на капітальний ремонт всього будинку);
- фінансова дисципліна співвласників багатоквартирного будинку (стан оплати внесків/послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за останні 12 місяців мешканцями будинку);

А критерії повинні бути такими: технічний стан будинку; кількість осіб, які проживають у житлових будинках, у яких заплановано ремонт; проведення ремонту у кількох житлових будинках, об’єднаних єдиною технологічною системою; значимість впливу на якість життя населення в конкретному мікрорайоні; змістовність проекту ремонту, інноваційність запропонованих підходів і технологій для поліпшення технічних характеристик будинку; залучення додаткових джерел фінансування; наявність проектно-кошторисної документації, яка пройшла державну експертизу. 

Проект реалізує ГО «Львівська група» в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ - за прозорі місцеві бюджети!», що її виконує Одеська обласна громадська організація "Комітет виборців України", фундація «Відкрите суспільство» та громадське партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» за фінансової підтримки ЄС та Посольства Фінляндії в Україні.    

ДЖЕРЕЛО

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %