Ковель посів 9 місце у рейтингу прозорості-участі-доброчесності місцевих бюджетів серед 17 міст України

14 червня 2016, 14:46

den_deputata_1

14 червня, в малому залі для засідань Ковельської міської ради, в рамках проведення Дня депутата, громадська організація «Центр Правової Допомоги» оприлюднила результати оцінювання бюджетної політики та документів Ковельської міської ради (проводилось впродовж другої половини 2015 року та в січні 2016 року).

den_deputata_2

Оцінювання здійснювалося разом із партнерами у 17 містах України в рамках громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети» на основі методології Індексу прозорості, участі та доброчесності, який включає 173 критерії і надає можливість комплексно проаналізувати місцеву соціально-економічну і бюджетну політику на всіх стадіях.

den_deputata_7

Перед презентацією результатів начальник фінансового управління Валентина Романчук розповіла присутнім про особливості формування місцевих бюджетів та про виконання бюджету міста Ковеля за січень-травень 2016 року.

Наталія Самчинська, журналіст та програмний менеджер ВОГО «Центр Правової Допомоги» представила результати дослідження. Ковель набрав 45,5 бали із 173 можливих, що складає 26,3% від загальної кількості балів і зайняв 9 позицію серед 17 українських міст. Це відповідає «мінімальному рівню» забезпечення бюджетної Прозорості, Участі та Доброчесності, і є дещо нижчим за середньозважений показник в 47,4 балів.

den_deputata_3

За загальною тенденцією, яка характерна для Ковеля, є практика надання невичерпної  та неповної інформації про минулу, поточну та прогнозовану на майбутнє бюджетну політику. В порівнянні з іншими містами, що взяли участь в дослідженні, в Ковелі забезпечено досить високий показник залученості громади до бюджетного процесу. Але брак інформування зацікавлених осіб про бюджетний процес все ще обмежує можливості участі у підготовці та прийнятті рішень щодо бюджету. 

За критерієм УЧАСТІ Ковель посів 3-є місце рейтингу, забезпечивши виконання48,8% критеріїв цього розділу.

den_deputata_4

За критерієм ПРОЗОРОСТІ Ковель отримавтільки 19,2. Це середній показник по всій сукупності міст.

Рівень ДОБРОЧЕСНОСТІ  за результатами дослідження – 21,4%.

Олена Матвійчук, голова ВОГО «Центр Правової Допомоги» вважає: «У Ковелі в разі наявності політичної волі та використання сформованих в рамках Індексу пропозицій, можна значно покращити ситуацію із впровадженням принципів прозорості, участі та доброчесності щодо соціально-економічних та бюджетних документів, які є основою місцевої політики. Зрештою впровадження принципів ПУД вигідно і місцевій владі, яка таким чином може краще зрозуміти потреби громадян, налагодити з ними співпрацю та підвищити довіру до прийнятих рішень».

den_deputata_6

За результатами обговорення сформованих рекомендацій, в рамках оцінювання, та з ініціативи Олени Матвійчук створено спільну робочу групу з числа депутатів Ковельської міської ради та представників ВОГО «Центр Правової Допомоги» для напрацювання всіх необхідних документів.

За оцінками розробника методології Індексу та директора Фундації «Відкрите суспільство» Івана Сікори: «Результати дослідження дають змогу оцінювати та порівнювати впровадження принципів прозорості, участі та доброчесності  щодо соціально-економічної та бюджетної політики у діяльності міських рад та їх виконавчих комітетів, зафіксувати кращі практики, які успішно функціонують не будучи ще законодавчо закріпленими». 

den_deputata_5

Довідково

Індекс прозорості-участі-доброчесності місцевих бюджетів – це оцінка рівня прозорості, участі та доброчесності ОМС в процесі складання, розгляду, затвердження, виконання та звітування щодо соціально-економічної та бюджетної політики. За допомогою цієї методології вперше в Україні місцева соціально-економічна та бюджетна політика комплексно оцінена на всіх її стадіях разом із ключовими бюджетними документами, на предмет дотримання вимог чинного законодавства, впровадження кращих міжнародних та українських практик прозорості, доброчесності та залучення громадян до процесу прийняття рішень.

Методологія розроблена аналітичним центром Фундацією «Відкрите суспільство».

Оцінювання здійснювалося в рамках проект «Можливості громади міста Ковель в бюджетній сфері: моніторинг, оцінка, рекомендації», який  реалізується в рамках громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!», яке спрямоване на підвищення прозорості формування та використання коштів місцевих бюджетів.

Діяльність громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети» координується Одеською обласною організацією «Комітет виборців України» та Фундацією «Відкрите суспільство» за фінансової підтримки Європейського союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %