Зрозуміти процес та вплинути на ефективність бюджетних результатів

01 листопада 2018, 11:00

Саме цю можливість отримають мешканці Миколаєва, якщо у суботу 8 грудня стануть учасниками перших загальноміських громадських слухань з питань прозорості та ефективності бюджетного процесу 2017-2019 років.

Реформи фінансової децентралізації, місцевого самоврядування дали органам місцевого самоврядування Миколаєва всі повноваження й ресурси для налагодження комфортного життя мешканців, розвитку громад.

Проте ефективності витрачання місцевих коштів заважає неналежне виконання місцевими посадовцями і депутатами вимог українського законодавства та брак системи контролю.

Це підтвердили висновки щорічних громадських аудитів, які проводять з 2015 року учасники Експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради та Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!», зокрема у у сфері енергозбереження та управління комунальним майном міста

Тому 12 громадських об’єднань та 1 ОСББ Миколаєва ініціювали проведення перших загальноміських слухань з питань прозорості та ефективності бюджетного процесу. Колективне звернення зареєстровано на сайті міськради. Також дану ініціативу підтримала Колегія громадських рад міста Миколаєва.

Про це йшла на мова на прес-конференції, яка відбулася у КМЦ. Миколаїв.

«Ми проаналізували ефективність використання бюджетних коштів за 2017 рік. Маємо рецепти лікування ефективності бюджетного процесу. Запрошуємо разом з командою миколаївського міського голови їх обговорити на перших громадських слуханнях 8 грудня. Запрошуємо патріотів міста в наш організаційний комітет», — наголосив координатор ініціаторів слухань та директор ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» (ФРММ) Михайло Золотухін.

«Ефективний і прозорий міський бюджет, зрозумілий жителям міста — показник якості управління, здійснюваного міською радою! Ми, як городяни, довірили тимчасово розпоряджатися фінансами нашої громади депутатам міськради і міського голови, і, відповідно, маємо право оцінити якість цієї роботи. Для того, щоб наша оцінка була об’єктивною, існують ряд показників ефективності бюджетних програм, які зобов’язані згідно із законом бути позначені.

Однак суспільний аудит, проведений в Миколаєві з 2015 року, показує, що за багатьма програмами це прямо не виконується, а відсутність контролю призводить до корупції, розкрадання грошей бюджету через підприємства, пов’язані з депутатами, відсутність якісних муніципальних послуг. Це пора припинити!

Саме тому ми рекомендували міському голові та виконкому винести дискусію про якість бюджетного процесу в публічну площину і обговорити це з громадою Миколаєва, яка, до слова, стає більш компетентною в цих питаннях. Сьогодні завдяки активності громадянського суспільства є інструменти, які дозволяють говорити про бюджет просто і зрозуміло», — говорить голова Експертно-громадської ради Артем Ващиленко.

Голова громадської ради при Департаменті ЖКГ Миколаївської міськради Олександр Юлевич разповів про важливість громадських слухань для запобігання мартнотрацтва у ЖКГ міста.

Начальник відділу соціально економічного програмування Департаменту економіки Миколаївської міськради Тетяна Днєєва підтвердила серйозність намірів ініціаторів слухань, розповівши про досвід співпраці з ФРММ у запровадженні бюджету участі та формування системи управління соціально-економічним розвитком на принципах належного врядування, зокрема запровадження системи результативних показників у цільових та бюджетних програмах

Прес-клуб відбудется в рамках проекту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» (ФРММ) на тему: «Від цілосності до ефективності місцевих бюджетів 4-х областей України» за підтримки посольства Великої Британії в Україні».

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %