Зборів та Підволочиськ ознайомилися із новим проектом “Доброчесні громади”

09 березня 2019, 8:03

Ознайомчо-презентаційні зустрічі відбулися у м. Зборів та селищі Підволочиськ, які були покликані поінформувати про початок нового для громад проекту "Доброчесні громади".

У Зборові презентація була лаконічною, відчувався, можливо, деякий брак досвіду громади в таких заходах. Проте із ключовими вузькими спеціалістами з фінансів та юриспруденції вдалося більше детально поговорити вдосталь після презентації. Там і окреслилися більш чіткі моменти для подальшої співпраці в рамках нового напрямку діяльності спільно експертів і громади та ОМС.

У Підволочиську інтерес був значний. Спочатку два десятки депутатів просто на сесії селищної ради почули анонс майбутнього проекту, а після сесії на презентації ще стільки ж само учасників почули більш детальну інформацію. Сама атмосфера була дуже позитивною.

В рамках компоненту «Фінансова доброчесність у громадах» будуть проведені тренінги «Прозорість бюджетного процесу та фінансового управління в ОТГ», учасники яких дізнаються про переваги прозорості бюджетних процесів та активної участі громадян в управлінні фінансами та про інноваційні інструменти оцінювання та підвищення рівня прозорості бюджетного процесу та фінансового управління в громадах.

Також в рамках цього компоненту кожна громада за допомогою Методології оцінки прозорості місцевих бюджетів навчиться оцінювати рівень прозорості власного бюджетного процесу, розробить "бюджет для громадян" – інноваційний формат пояснення "простою мовою" складних бюджетних питань для мешканців та проведе інформаційно-просвітницьку кампанію.

В рамках компоненту «Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах» будуть також проведені тренінги для представників громад, але вже щодо впровадження антикорупційних інструментів.

Також учасники тренінгів розроблять план впровадження мінімум двох антикорупційних інструментів в своїй громаді: Антикорупційної програми та ще одного додаткового інструменту на вибір.

Наприкінці проекту буде організований форум з обміну успішним досвідом та добрими практиками між учасниками проекту, під час якого будуть представлені його досягнення, відзначено найпрозоріші громади, проведено обговорення основних проблем і шляхів їх подолання, а також визначено подальшу стратегію впровадження.

Проект «Доброчесні громади» реалізує Громадське партнерство "За прозорі місцеві бюджети!" в рамках програми USAID DOBRE .

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %