Завдяки платформі «Прозорість місцевих бюджетів» будь-яке місто може самостійно перевірити прозорість місцевого бюджету

20 лютого 2018, 16:13

Фонд Східна Європа разом з експертами Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» розробили власну методологію оцінки Індексу прозорості місцевих бюджетів. Методологія знаходиться у відкритому доступі. Будь-яке місто може використати її задля оцінки прозорості власного бюджетного процесу. Проект реалізовано за підтримки Представництва ЄС в Україні, Проекту «Партнерство для розвитку міст» та Міжнародного Фонду «Відродження». Про це розповів Анатолій Бойко, координатор Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

ФОТО: Український кризовий медіа-центр

Методологія налічує понад 130 пунктів, за якими можна оцінити рівень прозорості бюджетного процесу у конкретному місті. «Ми оцінюємо бюджетний процес за трьома параметрами прозорості – доступ до інформації, прозорість рішень, залучення громадян до бюджетного процесу. Ще одна унікальна риса цієї методології – блок інноваційних практик. Ми стимулюємо органи місцевого самоврядування до впровадження інноваційних практик, які вже є усталеними у світі, але ще не використовуються в Україні», – зазначив Анатолій Бойко.

ФОТО: Український кризовий медіа-центр

Експерти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» вже розпочали власну оцінку рівня прозорості бюджетів на місцях. До рейтингу, який оприлюднять восени, увійдуть усі обласні центри України, місто Київ та інші міста. За результатами досліджень, кожне місто, яке пройде оцінювання, отримає власні рекомендації по вдосконаленню бюджетного процесу.

ФОТО: Український кризовий медіа-центр

«Важливо, щоб були напрацьовані певні рекомендації, і щоб вони були виконані, наскільки це можливо. Наступні завдання – відстеження і нові етапи оцінки того, наскільки ці рекомендації виконуються, як вони впроваджуються до життя, і як до цих процесів залучена громада», – наголосив Олексій Орловський, директор Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

ФОТО: Український кризовий медіа-центр

Критерії бюджетної прозорості завжди оцінюються при наданні будь-якої підтримки Європейського Союзу. Дуже добре, що Україна знаходиться у тренді. Такі індекси підвищують бюджетну прозорість на місцевому рівні», – підсумувала Наталія Старостенко, керівник сектору регіонального розвитку та бюджетної підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.

ВІДЕО

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %