Вставай і дій, бюджет у твоїх руках!

29 липня 2016, 19:08

28 липня в центрі міста Суми біля пам’ятника Т.Г.Шевченко пройшла акція «Впливай на бюджет свого міста», під час якої експерти громадської організації «Бюро аналізу політики» показали сумчанам як наповнюється бюджет та запропонували внести свої власні пропозиції до бюджету 2017 року.

Як зазначив Віктор Бобиренко, провідний експерт в бюджетній політиці: «Люди, коли влада асфальтує вам двір чи проводить свято для молоді, не спішіть їм дякувати. Усе це вони роблять за наші з вами гроші. А чи ефективно вони ці гроші витрачають – ще треба розібратись. А ще потрібно чітко розуміти, що громадяни можуть внести власні пропозиції до бюджету».

«Під час акції ми символічно розсипали на підлозі гроші, ніби то це кошти громадян і попросили присутніх їх зібрати в «імпровізований бюджет», пояснюючи при цьому, що так само через податки вони формують і місцевий бюджет, і саме вони мають їм розпоряджатися. Далі присутнім було запропоновано власні пропозиції викласти на папері, щоб ми мали можливість надіслати їх міському голові» - розповіла Наталія Орлова, організатор акції в місті Суми.

Нажаль громадяни не активно прагнуть взяти участь у розподілі бюджету, вони просто не вірять в те, що можуть щось змінити і що їхні пропозиції будуть враховані. «Нас все одно не почують», «Ми хочемо щоб щось змінилось на краще, але писати нічого не будемо, бо це марно», «Невже пропозиції, які ми вам напишемо ви передасте міському голові? Хіба це можливо» - так під час акції говорили громадяни. Тому інформаційні буклети, які учасники акції роздавали серед населення стали першим кроком до розуміння бюджетної політики міста.

Аналізуючи отримані пропозиції, можна дійти висновку, що населення хоче, щоб їхні кошти були витрачені на поліпшення умов життя, а саме на: ремонти дахів, заміну труб та ремонт доріг там, де це дійсно потрібно, а не там, де живуть депутати. А ще мешканців хвилює безпека, і тому неодноразово лунала думка, що місту необхідні «лежачі поліцейські».

Всі отримані пропозиції будуть направлені міському голові міста Суми та ми пильно стежитимемо за їх врахуванням.

Акція «Впливай на бюджет твого міста!» проводилась одночасно учасниками партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» в 17 містах різних регіонів України, в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ – за прозорі  місцеві бюджети!». Ініціатива виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», Фундацією «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!», за фінансової підтримки Європейського Союзу та Посольства Фінляндії в Україні. 

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %