Відбувся підсумковий форум "ДІЄМО: досягнення та погляд в майбутнє"

30 вересня 2020, 12:03

Вперше в Україні Громадське партнерство "За прозорі місцеві бюджети" у рамках проєкту Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині успішно запровадило в 19 громадах 39 антикорупційних інструментів! 

Підсумки та надбання проєкту підвели 29-30 вересня експерти та представники громад-партнерок під час онлайн-форуму "ДІЄМО: досягнення та погляд в майбутнє".

Під час старту проєкту на конкурсній основі було відібрано 19 громад у 13 областях, які за підтримки та фахового супроводу експертів Партнерства імплементували майже 40 різних антикорупційних інструментів, створили 53 наглядові ради у закладах освіти і медицини, розробили 39 Бюджетів для громадян і взяли участь у 61 навчальному заході.

"У нашому проєкті було багато такого, що відбувалося в Україні вперше. І головний підсумок, який можна зробити після реалізації цього потужного та інноваційного проєкту, - наші громади справді хочуть підвищувати свою прозорість та спроможність, вони виявилися дуже відкритими до змін. Підкреслю, що у цьому проєкті брали участь саме ті громади, лідери яких віддані своїй справі і справді зацікавлені в зміні життя у своїх громадах на краще. Цей проєкт не обіцяв ані грошей, ані традиційних дитячих майданчиків, ані сміттєвозів, а зміни, які відразу не відчуваютсья, але які згодом приносять справжні глибокі результати. Якщо говорити, наприклад, про галузі освіти і охорони здоров'я, то вони є дуже чутливими і вимагають багато ресурсів, яких завжди не вистачає, до того ж, на них політичних дивідендів не заробиш. Тож те, що ці громади пішли на зміни саме в цих галузях, заслуговую на нашу величезну повагу", - зазначив координатор Громадського партнерства Анатолий Бойко.

Експерти та представники громад також розповіли про свій досвід впровадження антикорупційних інструментів в ОТГ, досягнення і складнощі, які довелося подолати на шляху їх запровадження.

Другий день форуму відбувся у форматі творчих майстерень для представлення та обговорення досвіду громад-учасниць проєкту, а також планів на майбутнє.

Приємним завершенням стало нагородження громад-учасниць проєкту за успішну реалізацію антикорупційних інструментів.

Нагороди отримали Тараканівська, Усть-Путильська і Ніжинська громади, а також Дунаєвецька, Зайцівська, Соледарська, Виноградівська, Великобілозерська, Вижницька, Коблівська, Новопсковська, Оскільська, Брошнів-Осадська, Троїцька, Широківська, Глибоцька, Сновська, Солонянська та Пирятинська.

Щиро вітаємо наші громади-учасниці проєкту і нагадуємо, що у майбутньому на нас чекає ще чимало цікавих проєктів та звершень!

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %