Відбувся перший тренінг з моніторингу доброчесності для громад-партнерок програми USAID DOBRE

13 грудня 2024, 16:15

Для активістів і активісток 20 територіальних громад-учасниць Програми USAID ДОБРЕ з Дніпропетровської, Запорізької, Тернопільської і Харківської областей відбувся триденний тренінг «Моніторинг доброчесності в територіальній громаді». Захід пройшов у межах проєкту «Протидія корупції та впровадження доброчесності в територіальних громадах», який спільно реалізують Громадське Партнерство "За прозорі місцеві бюджети!" та ГО "Центр політичних студій".

Експертки Марія Орлова та Олена Ніжельська разом з учасниками та учасницями обговорили основні антикорупційні інструменти та їхнє застосування в громадах, здійснили моніторинг платформ прозорості, , провели антикорупційний брейн-ринг і обмінялися досвідом щодо того, як допомогти владі розказати зрозуміло про бюджет громади.

«Я був далекий від бюджету, але наблизився до нього в хорошому сенсі цього слова. І хочеться це розуміння про складні речі простими словами розказати молоді, щоб вони активно долучалися до життя громади. Бо хто, як не ми?», - поділився враженнями Євген Бондаренко, голова Молодіжної ради при виконавчому комітеті Чугуївської міської ради.

«Для мене цей захід - як ностальгія. Наша громада в окупації зараз. А раніше ми дуже активно працювали, всі ці інструменти ми застосовували і стараємося застосовувати зараз. Хочеться перемоги і працювати як раніше, в мирі і добробуті», - Валентина Грибко, керуюча справами виконавчого комітету Веселівської селищної ради.

«На тренінгах я не вперше, але вперше стикаюся з такою тематикою. Раніше я не цікавилася таким, і коли була теоретична частина, мені було важко її сприймати. Але коли були практичні вправи і ми розглядали конкретні кейси, було легше розуміти. І коли виникне більш-менш подібна ситуація, я вже знатиму, як діяти», - розповіла Ганна Жила, голова громадської організації «Культурний коловороток» з Вишнівецької селищної територіальної громади.

«Дуже доступно для мене. Я гуманітарій, і цифри - це не моє. Але виявилось: бюджет - це не про цифри. Ну, вірніше, не зовсім і не тільки про цифри», - Олена Дубовиченко представниця молодіжної громадської ради при виконавчому комітеті Васильківської селищної громади.

«Після тренінгу я візьму в свою громаду знання про те, що існує низка конкретних антикорупційних інструментів: я маю на увазі платформи, де можна подивитися інформацію про бюджет та закупівлі. Також я дізнався про цікаві інструменти впливу на прийняття рішень. Інформацію про це я спробую донести до молоді моєї громади», - поділився планами Олександр Степанюк, представник Молодіжної ради при Софіївській селищній раді.

Проєкт «Протидія корупції та впровадження доброчесності в територіальних громадах» організовано Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» спільно з ГО «Центр політичних студій» в межах Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація. Програма DOBRE надає технічну та матеріальну підтримку ТГ задля допомоги їм здійснювати урядування відкрито та підзвітно; відповідати на потреби громадян; підтримувати активну залученість громадян до прийняття рішень та вироблення політик.