В Україні стартував проєкт «Прозорість місцевих бюджетів» для 100 територіальних громад

25 травня 2021, 16:31

Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» реалізує проєкт «Прозорість місцевих бюджетів» серед 100 громад-партнерок програми USAID DOBRE у Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Чернівецькій, Чернігівській, Харківській та Херсонській областях. Проєкт складається із компонентів: «Фінансова доброчесність у громадах» та «Бюджет для громадян».

«У рамках компоненту «Фінансова доброчесність у громадах» наші експерти проведуть тренінги «Прозорість бюджетного процесу та фінансового управління в ОТГ», учасники яких дізнаються про переваги прозорості бюджетних процесів та активної участі громадян в управлінні фінансами, а також про інноваційні інструменти оцінювання та підвищення рівня прозорості бюджетного процесу та фінансового управління в громадах. У рамках цього ж компоненту кожна громада за підтримки експертів Партнерства відповідно до  Методології оцінки прозорості місцевих бюджетів проведе оцінювання рівня прозорості власного бюджетного процесу, розробить «Бюджет для громадян» – інноваційний формат пояснення простою мовою складних бюджетних питань. Крім того, ми проведемо в громадах інформаційно-просвітницьку кампанію, а восени – інформаційно-мобілізаційну кампанію для підвищення рівня обізнаності громадян щодо бюджетного процесу та залучення до участі у ньому», - розповів координатор Партнерства Анатолій Бойко.

"Ми вже розпочали реалізацію проєкту: відбулася стартова координаційна зустріч експертів Партнерства, після якої стартувала серія робочих зустрічей у громадах-учасницях. Попереду - проведення тренінгів, створення в громадах робочих груп і подальша діяльність відповідно до запланованих завдань. Результати, впевнений, не забаряться!" - зазначив керівник проєкту Віталій Світлик.

Відбулася стартова координаційна зустріч експертів  Громадського Партнерства "За прозорі місцеві бюджети!"

Нагадаємо, Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» - це мережа з 18 громадських організацій та ЗМІ з 15 регіонів України, що фокусується на питаннях підвищення стандартів та ефективності бюджетного процесу на місцевому рівні.

У 2017-2020 роках спеціалісти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» успішно запровадили понад 160 антикорупційних інструментів; провели дві хвилі оцінювання рівня бюджетної прозорості; підготували та розповсюдили сто тисяч «Бюджетів для громадян» серед мешканців 75 громад-учасниць програми USAID DOBRE.

Проєкт реалізується  в рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %