Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» реалізує проєкт «Прозорість місцевих бюджетів» серед 100 громад-партнерок програми USAID DOBRE у Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Чернівецькій, Чернігівській, Харківській та Херсонській областях. Проєкт складається із компонентів: «Фінансова доброчесність у громадах» та «Бюджет для громадян».
«У рамках компоненту «Фінансова доброчесність у громадах» наші експерти проведуть тренінги «Прозорість бюджетного процесу та фінансового управління в ОТГ», учасники яких дізнаються про переваги прозорості бюджетних процесів та активної участі громадян в управлінні фінансами, а також про інноваційні інструменти оцінювання та підвищення рівня прозорості бюджетного процесу та фінансового управління в громадах. У рамках цього ж компоненту кожна громада за підтримки експертів Партнерства відповідно до Методології оцінки прозорості місцевих бюджетів проведе оцінювання рівня прозорості власного бюджетного процесу, розробить «Бюджет для громадян» – інноваційний формат пояснення простою мовою складних бюджетних питань. Крім того, ми проведемо в громадах інформаційно-просвітницьку кампанію, а восени – інформаційно-мобілізаційну кампанію для підвищення рівня обізнаності громадян щодо бюджетного процесу та залучення до участі у ньому», - розповів координатор Партнерства Анатолій Бойко.
"Ми вже розпочали реалізацію проєкту: відбулася стартова координаційна зустріч експертів Партнерства, після якої стартувала серія робочих зустрічей у громадах-учасницях. Попереду - проведення тренінгів, створення в громадах робочих груп і подальша діяльність відповідно до запланованих завдань. Результати, впевнений, не забаряться!" - зазначив керівник проєкту Віталій Світлик.
Відбулася стартова координаційна зустріч експертів Громадського Партнерства "За прозорі місцеві бюджети!"
Нагадаємо, Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» - це мережа з 18 громадських організацій та ЗМІ з 15 регіонів України, що фокусується на питаннях підвищення стандартів та ефективності бюджетного процесу на місцевому рівні.
У 2017-2020 роках спеціалісти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» успішно запровадили понад 160 антикорупційних інструментів; провели дві хвилі оцінювання рівня бюджетної прозорості; підготували та розповсюдили сто тисяч «Бюджетів для громадян» серед мешканців 75 громад-учасниць програми USAID DOBRE.
Проєкт реалізується в рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).