В Україні розпочалась мала приватизація: перші об’єкти вже в ProZorro.Продажі

25 липня 2018, 14:49

В системі ProZorro.Продажі з’явився перший об'єкт в рамках малої приватизації. Він був виставлений відділом по управлінню та приватизацією комунального майна Житомирської міської ради на торговельному майданчику smarttender.biz - це двоповерхове приміщення недіючої стоматологічної поліклініки в центрі Житомира https://bit.ly/2LsXqlY. Одразу після цього свої перші об'єкти малої приватизації в системі зареєстрували Львів і Ізмаїл.

З нагоди старту проекту офіс ДП "Прозорро Продажі" відвідав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він підкреслив,  що процес приватизації України, який розпочинається на основі нового законодавства і з використанням інноваційних інструментів, а саме механізмів платформи ProZorro.Продажі.

"Наш Уряд вперше започаткував цей процес. Я зацікавлений в тому, аби все було відкрито, прозоро і конкурентно, і всій країні треба про це сказати, - сказав Володимир Гройсман. – Споконвіку було як, тримали об’єкти, не стратегічні для економіки, аби якось колись щось там прикупити чи продати. Змінюємо це, ламаємо стару систему і максимально все заводимо в ProZorro. Будь-який підприємець побачить, що продається, і купить собі потрібне приміщення, якийсь об’єкт – без знайомства з керівництвом району чи області".

Глава Уряду наголосив, що ефективний продаж активів – це велика допомога для малого й середнього бізнесу, а отже – це розвиток територій і розвиток економіки.

"Своє завдання бачу в тому, аби підтримувати команду усіма інструментами, які в мене є, аби ми змінювали пласти проблем, які не вирішувалися десятиліттям і робили країну слабшою. А тепер маємо прекрасну можливість. Хай продажі починаються з перших 18 лотів. Потім їх будуть тисячі. Наше завдання, аби це потім, наступило якомога швидше", - сказав Володимир Гройсман.

Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, підкреслив, що заведення перших об’єктів від міських адміністрацій - це дуже важливий крок. "По-перше, це демонструє, що система Prozorro.Продажі готова до старту малої приватизації. А по-друге, доводить, що в регіонах є прогресивні лідери, які швидко опановують нові інструменти і дійсно переймаються добробутом громад. Адже саме місцеві громади отримають головну перевагу від прозорої і ефективної малої приватизації", - вважає Максим Нефьодов.

Зі свого боку в.о. директора ДП "Прозорро.Продажі" Олексій Соболев подякував урядовій команді, Мінекономрозвитку і Фонду держмайна, які наполегливо працювали над тим, щоб запустити процес малої приватизації в Україні. "Особливо хочу привітати міську владу Житомира за перший лот. Місто стало першопроходцем і увійде в історію України, разом із Львовом та Ізмаїлом, які виставили свої перші об'єкти одразу за ним. Всього таких об'єктів вже вісімнадцять. Втім, впевнений, що вже за тиждень кількість лотів, як і кількість міст, суттєво зросте", - додав він.

Тим часом Проект ProZorro.Продажі продовжує першу хвилю авторизації електронних майданчиків для проведення малої приватизації. За підсумками тестів право підключати продавців і покупців до аукціонів малої приватизації отримали вже 18 торговельних майданчиків.

Нагадаємо, згідно з законом "Про приватизацію державного і комунального майна", який набрав чинності в березні, мала приватизація відбуватиметься через електронну систему ProZorro.Продажі. Мова йде про активи державної і комунальної власності вартістю до 250 млн грн. Виставляти об'єкти в рамках малої приватизації будуть Фонд державного майна України (ФДМУ), а також місцеві органи влади.

На виконання оновленого Закону про приватизацію, Кабінет Міністрів України затвердив правила малої приватизації (детальніше: https://goo.gl/d2LChq). Серед іншого, було затверджено Порядок проведення аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації (Постанова від 10 травня 2018 р. № 432https://goo.gl/trJixu) та Порядок відбору і авторизації електронних майданчиків для проведення електронних аукціонів малої приватизації (Постанова від 10 травня 2018 р. № 433 https://goo.gl/RRmZAd).

ДЖЕРЕЛО

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %