В Іванівській ОТГ працювали над Концепцією бюджету для громадян

16 червня 2018, 14:25

Громадське партнерство "За прозорі місцеві бюджети!" в рамках програми USAID DOBRE розпочало реалізацію проекту «Доброчесні громади». В рамках цього проекту для активних жителів Іванівської ОТГ (Тернопільська область) вже було проведено тренінг «Прозорість бюджетного процесу та фінансового управління в ОТГ».

На ньому було розглянуто основи розробки бюджету для громадян – простого, зрозумілого, унаочненого відображення фінансового плану громади на рік. Детальніше

Відтепер настав час детальніше ознайомитися із саме цим компонентом наближення фінансових планів влади до громади.

Експерт ЗЕОНу та Партнерства Микола Орлов провів презентацію «Як розробити бюджет для громадян» та спільно із фахівцями Іванівської громади працювали над розробкою Концепції цього самого документу. Робота викликала жвавий інтерес, приємно, що у громади вже виникли свої ідеї, які були представлені у формі презентації. Частина із них увійшла до Концепції, а форма друкованого варіанту знайшлася несподівано просто на столі голови громади Руслана Шафрановича, який всю сесію активно обговорював напрацьований варіант.

Як результат було напрацьовано основні блоки Буклету, який після консультації, будуть заповнювати тезами тексту та цифрами фахівці ради.

Вся зустріч пройшла у робочій але дуже доброзичливій атмосфері.

Проект «Доброчесні громади» реалізується громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма USAID DOBRE спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %