В громадах-партнерах програми USAID DOBRE впроваджено перші антикорупційні інструменти

11 вересня 2017, 13:14

7 вересня на сесії Білоберізької ОТГ, що на Франківщині, депутати прийняли рішення впровадити три механізми запобігання корупції, розроблені у співпраці з експертами Громадського партнерства "За прозорі місцеві бюджети!" в рамках програми "Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах".

Відтепер посадові особи в ОТГ призначатимуться за результатами конкурсного відбору, громада керуватиметься чіткими процедурами врегулювання конфлікту інтересів при прийнятті рішень, а при комунальному підприємстві в Білоберізці буде створена наглядова рада.

Прийняті радою проекти рішень були розроблені за допомоги експертів Громадського партнерства "За прозорі місцеві бюджети!" в рамках проекту "Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах", що реалізується за підтримки програми USAID DOBRE. Протягом серпня в ОТГ працювали експерти партнерства Віталій Світлик та Віктор Бобиренко. Саме вони проводили навчання для представників ОТГ, на яких роз’яснювали всі особливості антикорупційних механізмів, рекомендованих для громад, а потім допомагали готувати обрані інструменти до впровадження.

"Протягом місяця ми працювали з ОТГ в Івано-Франківській області. Були проведені чотири дводенні семінари для представників громад, як для керівництва, так і для мешканців і активістів, – розповідає експерт партнерства Віталій Світлик.Також ми проводили оцінку ситуації в ОТГ і давали рекомендації стосовно першочергових проектів рішень, необхідних для прийняття в цих громадах".

Пакет антикорупційних механізмів, запропонованих експертами Громадського партнерства "За прозорі місцеві бюджети!" для ОТГ, налічує більше 10 проектів рішеннь. В Білоберізці першочергово було винесено на сесію три.

Василь Пилип’юк, заступник сільського голови Білоберізької ОТГ з питань діяльності виконавчих органів влади,  зазначає, що ці проекти рішення були найнеобхіднішими, зокрема тому, що в Білоберізці створюється комунальне підприємство.

"Всі запропоновані інструменти важливі, просто ми вибирали ті, які є першочерговими для нас, – зазначає Пилип’юк, – Буквально в процесі підготовки рішень до сесії ми вирішили впровадити наглядову раду при комунальному підприємстві. Ми якраз завершуємо процес його створення".

Експерти Громадського партнерства "За прозорі місцеві бюджети!" підкреслюють що, це – тільки початок масштабного впровадження антикорупційних інструментів в громадах-партнерах програми USAID DOBRE. Адже програмою "Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах", яку виконує партнерство, крім Білоберізької ОТГ, охоплено ще 24 громади в 7 областях України.

"Ми маємо амбітну мету впровадити мімінум 50 актикорупційних інструментів в 25 ОТГ до кінця листопада. Я дуже дякую колегам, що супроводжують Білоберізьку ОТГ, за такий чудовий старт, який, впевнений, ще більше надихне всіх нас на досягнення поставленої мети!", - підкреслив Анатолій Бойко, координатор Громадського партнерства "За прозорі місцеві бюджети!".

Програма навчання та наставництва для громадян "Запобігання корупції в об'єднаних територіальних громадах" реалізується Громадським партнерством "За прозорі місцеві бюджети!" в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %