13 серпня експерти Громадського партнерства "За прозорі місцеві бюджети!" презентували в Дунаєвецькій громаді результати оцінювання прозорості та ефективності використання публічних коштів в галузі "Освіта" та "Охорона здоров’я".
Результати моніторингу показали, що як в освіті, так і в медицині найчастіше запроваджують практики базового рівня прозорості, які показують, наскільки в ОТГ виконуються базові вимоги законодавства. Відповідно практики високого та просунутого рівня потрібно впроваджувати або вдосконалювати.
"Серед гарних практик, що існують в громаді, можна виділити наявність стратегії розвитку галузі освіти, наявність в усіх закладах освіти власних сайтів з актуальною інформацією та узагальненням на сайті управління освіти, оприлюднення звітів про фінансові та нефінансові надходження (за джерелами) , а також звіти про їх використання тощо", - розповіла експертка Партнерства Марія Орлова.
Під час презентації також обговорили рекомендації щодо підвищення рівня прозорості використання публічних коштів в освіті та охороні здоров’я. Серед основних моментів - структура та адміністрування сайтів, подання даних та інформації в машиночитних форматах та в зрозумілій для пересічного мешканця формі, врахування галузевих стратегій та гендерної складової в бюджетній документації та місцевих програмах, створення піклувальних, опікунських рад при закладах тощо.
Моніторинг ефективності публічних коштів проводився в рамках проєкту Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині.