Учасники Лановецької ОТГ шукали компроміс у виборі антикорупційних інструментів

28 травня 2019, 13:11

22-23 травня для 21 учасника з Лановеччини тренери Партнерства та НГО ЗЕОН Микола та Марія Орлови провели тренінг "Антикорупційни механізми в ОТГ".

Слід відзначити, що склад учасників був жуже різноплановий, так як і має бути для того, щоб розглянути тему з різних сторін та поглядів. Були присутні і секретар ради, керівники установ, юрист, фінансисти, старости і 6 представників Молодіжної ради Лановецької ОТГ.

Таке потужне представництво молоді дозволяло їх виокремлювати в групу для вирішення практичних завдань і чути виразно голос громадськості. На тренінгу розглянули близько десятка інструментів доброчесності, безліч індивідуальних прикладів та ситуацій, більшість із яких взято із життя таких же ОТГ чи інших громад. За словами самих учасників, захід їм сподобався, як зазначила секретар ради "Вчитися ніколи не пізно, щось ми знали, в чомусь вдосконалилися, а на дещо подивилися по новому". Юрист ради відзначила роботу тренерів, а членкиня Молодіжної ради підвела чи не найголовніший підсумок для себе та інших учасників: здавалось би ми молоді активні люди, чогось прагнемо, частина із нас працює в органі місцевого самоврядування, та я відчуваю після цього тренінгу, що могла би бути ще більш активною і дієвою, ходити на сесії міської ради, подавати свої пропозиції тим, від кого залежить прийняття рішення, а не лише схвальний відгук про мою ідею.

В результаті голоси учасників при виборі двох інструментів для впровадження в громаді розділилися, фактично активність молоді призвела до того, що Положення про публічні консультації вийшли у фаворити голосування і за підтримки коучів громади розроблені і підготовлені до впровадження.

Тренінг проводився в рамках проекту «Доброчесні громади», що реалізується Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках програми DOBRE за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %