У громадах-учасницях проєкту "Бюджетна партисипація від А до Я", що реалізується Громадським Партнерством "За прозорі місцеві бюджети!" за підтримки проєкту USAID "ГОВЕРЛА", тривають публічні звіти про використання бюджетних коштів. Під час таких заходів використовуються інструменти, якими з громадами поділилися експерти та експертки Партнерства.
Нещодавно такий публічний захід провели у Жовківській громаді на Львівщині.
Яким був алгоритм звітування?
1. Фінорган підготував візуалізований звіт про виконання бюджету за 2023-й рік.
2. Проанонсували проведення заходу і запросили учасників, причому для цього було обрано зручний час - 17 година робочого дня.
3. Провели звітування силами начальниці фіноргану. Важливо, що були слайди не лише про витрачання коштів, а й про те, як кожен житель громади може вплинути на доходну частину бюджету.
4. За наслідками звіту оприлюднили інформацію на офіційному сайті та у соцмережах.
"Це хороший приклад спроби реалізувати алгоритм публічного звітування про фінанси в громаді. Подяка ОМС за те, що почули поради, підготували презентацію і провели публічне звітування. Чи є ще щось, що можна допрацювати? Звісно, є і завжди буде. Наприклад, ширше анонсувати зустріч, використати більшу кількість каналів інформування, не ставити за мету швидко провести, а розказати просто і відповісти на запитання, які, по ідеї, мають виникати. Впевнений, наступного разу це можна буде врахувати, долучити головних розпорядників коштів, змінити місце проведення із муніципальної владної будівлі на іншу. З цього приводу колеги-експерти Партнерства вже готували аналітичні матеріали, якими можна скористатися й іншим громадам, які ще не провели свої звіти публічно. Загалом першим завжди важче, тому ще раз можна лише подякувати Жовкві за спробу", - розповів Микола Орлов, експерт проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я».
Ця публікація створена Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети» в рамках проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.