У Татарбунарах зібрано пропозиції до бюджету міста на наступний рік

18 жовтня 2017, 13:00

Наприкінці вересня – початку жовтня у місті Татарбунари проводилася вулична акція «Впливай на бюджет свого міста!». В ході акції до неї залучалися місцеві жителі, які отримали інформацію та консультації з питань місцевих бюджетів, а також сформували свої пропозиції до бюджету міста на наступний 2018 рік.

Організатором акції, яка проходить у місті вже вдруге, виступав Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України».

Одним із завдань проведення такого заходу на місцевому рівні, було залучення активних мешканців міста до участі в бюджетному процесі, сприяння справедливому та правильному розподілі бюджетних коштів, подальшого контролю за їх використанням на благо громади. Учасники акції - мешканці міста, пропонували виділяти кошти для безоплатного проїзду пенсіонерів у громадському транспорті, будівництво дитячих майданчиків та міць для масового відпочинку містян по вулиці Князєва, забезпечення безпеки у місті. Наприклад, щодо питань безпеки пропонували встановлювати камери відеоспостереження у місті біля барів та ресторанів, встановлювати пристрої для зменшення швидкісного режиму у місцях розташування шкіл та дитячих садків.

Загалом, за результатами проведеної акції у місті Татарбунари було зібрано 44 пропозиції громадян до міського бюджету. Усі пропозиції входять до повноважень органу місцевого самоврядування і можуть бути виконані. Зібрані під час акції пропозиції надіслані до Татарбунарської міської ради для їх розгляду та прийняття відповідного рішення. Додатково міській владі запропоновано при розгляді пропозицій також запрошувати містян, які їх пропонували, адже ж це є одним із видів участі громадян в управлінні своєю громадою.

Окрім міста Татарбунари, до участі у заходах долучилися мешканці Тузлівської об’єднаної територіальної громади, які також зібрали бюджетні пропозиції на 2018 рік. Проведення подібних заходів в об’єднаних громадах дасть змогу розпочати формування нової культури участі представників громад у бюджетному процесі, забере у депутатів монополію на підготовку та прийняття місцевого бюджету, також надасть можливість здійснення контролю за бюджетними коштами громади. Мешканці повинні зрозуміти, що від того, як будуть розподілені бюджетні кошти, залежить добробут кожного з них, якість їхнього життя та життєдіяльність громади.

Акція «Впливай на бюджет своєї громади!» проводиться учасниками Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» одночасно в різних регіонах України. Місією партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» є створення умов для ефективного формування та використання місцевих бюджетів в інтересах громад шляхом підвищення доброчесності, прозорості бюджетного процесу та забезпечення участі громадян у ньому. Наразі до складу партнерства входять 39 громадських організацій та ЗМІ з 17 областей України. Діяльність Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» координує Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України».

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %