У Татарбунарах проведено вуличну акцію "Впливай на бюджет свого міста!"

01 жовтня 2017, 23:44

На цьому тижні, 24 вересня, на автобусній зупинці приміського транспорту (вулиця Горького) у місті Татарбунари було проведено вуличну акцію «Впливай на бюджет свого міста!». До неї долучилися місцеві жителі, які отримали інформацію та консультації з питань формування міського бюджету на наступний 2018 рік.  

Організатором акції, яка проходить у Татарбунарах вдруге, виступив офіс Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України».

Одним із завдань проведення такого заходу на місцевому рівні було залучення активних мешканців міста до участі в бюджетному процесі, долучення до формування справедливого та правильного розподілу бюджетних коштів, подальшого контролю за їх використанням на благо громади. Учасники акції, - мешканці міста, пропонували виділяти кошти для безоплатного проїзду пенсіонерів у громадському транспорті, будівництва дитячих майданчиків та місць для масового відпочинку містян по вулиці Князєва, забезпечення безпеки у місті. Останні пропонували встановлювати камери відеоспостереження у місті біля барів та ресторанів, встановлювати пристрої для зменшення швидкісного режиму у місцях розташування шкіл та дитячих садків.

Усі пропозиції входять до повноважень органу місцевого самоврядування і можуть бути виконані.

Зібрані під час акції пропозиції будуть надіслані до Татарбунарської міської ради для їх розгляду та прийняття відповідного рішення. Ми пропонуємо місцевій владі при розгляді пропозицій запрошувати містян, які їх пропонували, аби і вони могли висловитися з приводу їх включення до міського бюджету. Адже ж це  є одним із видів участі громадян в управлінні своєю громадою.

Окрім міста Татарбунари, до участі у заходах долучилися мешканці Тузлівської об’єднаної територіальної громади. Це дасть змогу розпочати формування нової культури участі представників громад у бюджетному процесі, забере у депутатів монополію на підготовку та прийняття  місцевого бюджету, також надасть можливість здійснення контролю за бюджетними коштами громади. Мешканці повинні розуміти, що від того, як будуть розподілені бюджетні кошти, залежить добробут кожного з них, якість їхнього життя та життєдіяльність громади.

За результатами проведеної акції у місті Татарбунари було зібрано 44 пропозиції громадян до міського бюджету.

Акція «Впливай на бюджет своєї громади!» проводиться учасниками Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» одночасно в різних регіонах України. Місією партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» є створення умов для ефективного формування та використання місцевих бюджетів в інтересах громад шляхом підвищення доброчесності, прозорості бюджетного процесу та забезпечення участі громадян у ньому. Наразі до складу партнерства входять 39 громадських організацій та ЗМІ з 17 областей України. Діяльність Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» координує Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України». 

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %