У Шумську кожен восьмий учасник акції подав свої пропозиції до бюджету нового року

28 жовтня 2018, 17:47

Більше 350 примірників бюджету для громадян, інформаційних брошур про бюджет участі та як впливати на бюджет своєї громади було  розповсюджено сьогодні під час  інформаційно-просвітницької акції «Впливай на бюджет своєї громади!».

Міський голова Шумська, працівники ради, експерти Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» Микола та Марія Орлови розповідали всіх охочим про  те, які доходи та витрати планувалися на 2018 рік і як можна подати пропозиції до нового бюджетного року. Таких пропозицій до кінця акції назбиралося 49.

Найбільше вони стосувалися благоустрою та облаштування тротуарів, дозвілевих майданчиків, ремонту доріг, освітлення вулиць та створенню нових робочих місць.

Під час акції експерти встигли обговорити із міським головою новації, яких може зазнати і Положення про бюджет участі на 2019 рік, щоб стимулювати більше старостинських округів взяти участь у ньому.

Серед трьох сотень людей знайшлася і така допитлива людина, яка не лише подивилася, попитала, а й сама запропонувала ряд цікавих і корисних доповнень до наповнення брошури з бюджетною інформацією. Загалом більше 20 хвилин тривала розмова, якою, сподіваємось, залишилися задоволені всі сторони. П.Микола активно запрошував експертів до сусідньої громади допомогти їй з спрощенням бюджетної інформації.

Приємно було бачити, що поруч із експертами провідну роль у просвітницькій кампанії і детальному роз’ясненні приймали участь працівники фінансового управління ОТГ всім складом.

Міський голова за результатами висловлених пропозицій, заданих запитань висловився за більшу деталізацію витрат на управління громадою, оскільки не всі жителі знають, що це витрати не лише на приміщення біля якого проводилася акція, а й на 18 Старостинських округів, які входять до складу Шумської ОТГ.

Як і у Скалаті, вистачало серед перехожих зневірених і пасивних, які нікому не вірять і самі нічого запропонувати не хочуть, хоча деякі все таки зважали на заклики, поверталися і включалися в розмову та подавали свої пропозиції.

Секретар ради та керівник економічного напрямку Шумської ОТГ скористалися тим, що неділя – день приїзду людей на ринок і роздали на ньому велику кількість просвітницьких матеріалів і зібрали декілька пропозицій. Відчувалася злагоджена роботи всієї команди міської ради.

Після акції відбулося підбиття перших підсумків та протягом найближчого часу розсортовані пропозиції отримають свої роз’яснення, пояснення.

Акція «Впливай на бюджет своєї громади!» проводилась Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» спільно з Шумською міською радою в рамках програми DOBRE «Доброчесні громади».

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %