У Львівській облраді вперше заговорили про прозорість формування бюджету

12 січня 2016, 14:50

Інна Свистун вважає, що видатки обласного бюджету мають затверджуватися безпосередньо на засіданні сесії

Депутати Львівської обласної ради 12 січня підтримали проект бюджету на 2016 рік, адже Львівщина не може залишитися без коштів, а мешканці повинні вчасно і  повному обсязі отримувати заробітну платню.

Разом з тим депутати висловили ряд критичних зауважень до цьогорічного проекту кошторису області та принципу його формування. Зокрема, голова фракції «Самопоміч» Інна Свистун запропонувала передбачити постатейний перелік заходів, програм та об’єктів, які фінансуються з обласного бюджету.

«Ми пропонуємо, щоб кошти, які є до розподілу у видатках бюджету, затверджувалися виключно на пленарному засіданні. Щоб розподіл відбувався не кількома членами комісії і представниками Львівської обласної держадміністрації, а виключно на сесії всіма депутатами. Так громада знатиме, на що ми будемо витрачати ті чи інші кошти. Тобто необхідний постатейний перелік заходів, програм та об’єктів, які фінансуються», – сказала Інна Свистун.

Цікаво, що розпорядники коштів, тобто профільні департаменти та управління ЛОДА, не подали вчасно всіх проектів обласних цільових програм на поточний рік. Так депутатам довелося голосувати за статті бюджету, які поки що не підкріплені конкретними заходами. Тож лише після затвердження обласних програм, цифри бюджету будуть наповнені реальним змістом.

«У наступні роки ми будемо ламати невтішну традицію обласної ради і вимагати, щоб перед прийняттям бюджету були сформовані програми, розроблені проекти та пройдені необхідні експертизи. Так, одразу після голосування бюджету ми зможемо розігрувати тендери і приступати до виконання робіт уже за місяць-два після голосування бюджету», – зазначив депутат фракції «Самопоміч» Степан Пакіж.

Такий підхід до формування бюджету допоможе мешканцям зрозуміти, як використовуватимуть кошти платників податків.

«Коли ми зробимо постатейний розпис не тільки капітальних видатків, але й заходів, ми будемо розуміти, на що витрачаємо бюджетні кошти. Це не буде бюджет марнотратства, ручного управління та домовленостей, а прозорий і зрозумілий для кожного бюджет. Така практика вже є в багатьох містах, вона повинна стати нормою і у Львівській області», – наголосила перший заступник голови ЛОР Парасковія Дворянин.

ДЖЕРЕЛО

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %