![](https://uuuu-media-bucket.s3.amazonaws.com/db_pic/news/original/news_20-10-2016_%5B1476977198.8832%5D.jpg)
18-19 жовтня в м. Київ відбувся Національний форум «Громадянське суспільство та публічні фінанси» - унікальний майданчик для обміну досвідом, пошуку партнерів, представлення кращих практик, інновацій та стратегій в сфері впливу громадянського суспільства на прозорість, доброчесність та ефективність публічних фінансів.
![](http://dep.od.ua/dep/imag_news/Image/34453543.jpg)
В заході взяли участь майже сто представників НУО, журналістів та представників донорських організацій.
![](http://dep.od.ua/dep/imag_news/Image/12111.jpg)
З вітальним словом до учасників форуму звернулися керівник першого відділу програм допомоги «Належне управління та демократизація» Представництва Європейського Союзу в Україні Мартін Клауке; радник з питань політики та громадянського суспільства Посольства Фінляндії в Україні Анссі Куллберг; координатор Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» Анатолій Бойко; президентка Фундації «Відкрите суспільство» Леся Шевченко та директор з програмної діяльності Громадської організації «Інтерньюз-Україна» Андрій Кулаков.
![](http://dep.od.ua/dep/imag_news/Image/14712757_577485599119721_8320317401798442335_o.jpg)
Окрім того активну участь в роботі форуму взяли Координатор сектору «Громадянське суспільство та ЗМІ» Представництва Європейського союзу в Україні Коломб де Мерсе; директор проекту USAID/ENGAGE Роланд Ковач; директор Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду "Відродження" Олексій Орловський та менеджер програм Фонду Східна Європа Юрій Піскалюк.
![](http://dep.od.ua/dep/imag_news/Image/2222.jpg)
У своєму вступному слові керівник першого відділу програм допомоги "Належне управління та демократизація" Представництва Європейського Союзу в Україні Мартін Клауке побажав учасникам форуму успішної роботи та відзначив, що тема публічних фінансів є дуже складною та дуже важливою.
![](http://dep.od.ua/dep/imag_news/Image/14707832_578037165731231_5513958018906692704_o.jpg)
Окрім того, радник з питань політики та громадянського суспільства Посольства Фінляндії в Україні Анссі Куллберг побажав Україні якнайшвидше досягти рівня, коли бюджетну політику повністю контролює саме суспільство.
В рамках форуму відбулося шість панельних дискусій з різних питань в сфері публічних фінансів. Серед тем дискусій: реформи в сфері публічних фінансів, презентація кращих практик контролю публічних фінансів на місцевому рівні, партисипативне бюджетування та активізація громадян до участі у бюджетному процесі, ресурси та можливості для громадянського суспільства в сфері публічних фінансів, візуалізація та підвищення рівня доступності інформації про публічні фінанси, ЗМІ та публічні фінанси.
![](http://dep.od.ua/dep/imag_news/Image/FotorCreated.jpg)
Форум проведено громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!», Одеською обласною організацією ВГО КВУ, Фундацією «Відкрите суспільство» та у партнерстві з Фондом Східна Європа. Участь в роботі беруть провідні експерти в сфері публічних фінансів, представники профільних державних органів та місцевого самоврядування, донорських структур, лідери громадських організацій та журналісти.
В рамках форуму також були визначені переможці конкурсу «Висвітлення корупції у використанні коштів місцевих бюджетів». Конкурс було проведено в березні-вересні 2016 року, переможці в кожній категорії визначені за сумою балів за всіма критеріями від кожного експерта.
![](http://dep.od.ua/dep/imag_news/Image/14712552_578127339055547_5575660531659311776_o.jpg)
Переможці в категорії відео:
1. Мар'яна П'єцух. Смертельні ліки. «Брат за брата» знаходить винних у загибелі гемодіалізних хворих
2. Олена Васіна. Ремонт дороги Одеса-Рені перетворився на політичний проект
3. Роксоляна Остап'юк. Чорна готівка. Її заробляє керівництво Національного оперного театру опери та балету у Львові
Переможці в категорії онлайн:
1. Ольга Юдина. Преступное жилье: госпрограмма поддержки коррупции
2. Валентина Куць. Сільські пільгові кредити під 3% – для наближених
3. Юрій Дюг. «Генеральська висотка»: У центрі Рівного фірми депутатів від Партії регіонів збудували елітну багатоповерхівку на землі СБУ
Переможець в категорії друк - Богдан Василенко. Мертвий дуб та бюджетні мільйони
Захід пройшов в рамках проекту «Громадянське суспільство та медіа за прозорі місцеві бюджети!», що реалізується громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!», Одеською обласною організацією ВГО КВУ в партнерстві з Фундацією «Відкрите суспільство» за фінансування Європейського союзу та Посольства Фінляндії в Україні.