У двох громадах Житомирщини розпочався проєкт з бюджетної прозорості

13 грудня 2023, 10:35

Проєкт "Бюджетна партисипація від А до Я", який реалізує Громадське партнерство "За прозорі місцеві бюджети" в рамках Проєкту USAID HOVERLA, стартував на Житомирщині.

В Ємільчинській селищній територіальній громаді 12 грудня відбулася ознайомча зустріч з експерткою Партнерства Тетяною Романовою. У зустрічі взяли участь голова громади Сергій Волощук, заступник селищного голови Володимир Євтух, головна спеціалістка фінансового відділу Валентина Романчук.

Тетяна Романова презентувала проєкт "Бюджетна партисипація від А до Я", розповіла про його мету, етапи реалізації, користь для жителів громади та переваги, які дасть його втілення.

Зокрема, за її словами, цей проєкт – прекрасна можливість для громади покращити діалог у громаді, навчитись більш ефективно залучати громадськість та доносити бюджетну інформацію просто та цікаво. А також це можливість запровадити нові інструменти залучення громадськості до бюджетного процесу в громаді. 

У свою чергу, голова громади повідомив, що представники місцевої влади готові до співпраці та зацікавлені в тому, щоб у громаді з’являлись активні громадяни, які разом із владою будуть більш ефективно працювати над розвитком громади. 

У Тетерівській сільській територіальній громаді  зустріч з експерткою відбулася 11 грудня. У ній взяли участь голова громади Валентина Ільницька, керуючий справами Володимир Кучер, головна спеціалістка фінансового відділу Людмила Бродіна, представники та депутати сільради. 

Учасники зустрічі від громади сказали, що вони готові до співпраці та зацікавлені в тому, щоб активні громадяни разом із владою плідно працювали над розвитком громади. 

За інформацією Тетяни, упродовж року в межах проєкту буде проведено моніторингову оцінку бюджетного процесу, тренінг щодо ефективних механизмів партисипативного бюджетування, розроблено бюджет для громадян, проведено шкільних уроків про бюджет та онлайн-квізи, а також запроваджені нові або вдосконалені існуючі інструменти залучення громадськості до бюджетного процесу в громаді.

Заходи було проведено Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети» в рамках проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %