У 25 громадах стартував Проєкт «Прозорість місцевих бюджетів»

15 червня 2021, 14:37

У 25 громадах-партнерках Програми USAID DOBRE - у Запорізькій, Чернівецькій та Чернігівській областях - експерти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» презентували проєкт «Прозорість місцевих бюджетів». Проєкт складається із компонентів: «Фінансова доброчесність у громадах» та «Бюджет для громадян».

 

Упродовж травня-червня 2021 року, у ході зустрічей із представниками місцевого самоврядування і громадських діячів , експерти Партнерства поінформували про основні етапи Проєкту: 

  • тренінг «Прозорість бюджетного процесу та публічного фінансового управління в ТГ»; 
  • оцінювання рівня прозорості бюджетного процесу в громадах, згідно із Методологією оцінки прозорості місцевих бюджетів; 
  • розробка «Бюджетів для громадян»; 
  • проведення інформаційно-просвітницької кампанії для підвищення рівня обізнаності громадян щодо питань бюджетного процесу та активізації участі у ньому.

«Раді відзначити, що представники громад дуже активно долучалися до наших презентаційних заходів: це й жваве обговорення формату та ідей майбутніх «Бюджетів для громадян», і перші пропозиції щодо інформаційних кампаній, і те, який результат отримають громади після оцінювання рівня прозорості їхнього бюджетного процесу. Чимало з громад-учасниць Проєкту вже добре обізнані з таким інструментом як «Бюджет для громадян» і вже мають досвід його втілення разом з нашими експертами: там цікавіше буде тепер креативити і вишукувати нові ідеї, нові формати, нові підходи. Інші громади такого досвіду ще не мають, але дуже охоче відгукнулися і вже незабаром розпочнуть роботу над даними, заповненням необхідних таблиць і шаблонів, розроблених Партнерством.» - зазначив координатор Партнерства Анатолій Бойко.

«Наші експерти провели десятки зустрічей у різних областях України, а вже з 14 червня стартували перші тренінги «Прозорість бюджетного процесу та фінансового управління в територіальних громадах», під час яких ми навчаємо учасників і учасниць основам бюджетного процесу, розповідаємо про відкритість і публічність бюджетних даних, бюджетну інформацію та «Бюджети для громадян». Бачимо значну зацікавленість і готовність до практичної роботи в громадах, і це надихає», - розповів керівник проєкту Віталій Світлик.

***

Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» - це мережа з 19 громадських організацій та ЗМІ з 15 регіонів України, що фокусується на питаннях підвищення стандартів та ефективності бюджетного процесу на місцевому рівні.

У 2017-2020 роках спеціалісти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» успішно запровадили понад 160 антикорупційних інструментів; провели дві хвилі оцінювання рівня бюджетної прозорості; підготували та розповсюдили сто тисяч «Бюджетів для громадян» серед мешканців 75 громад-учасниць Програми USAID DOBRE.

Проєкт реалізується  в рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %