Тернопільські фінансисти в гарному настрої подивилися на бюджет з іншої сторони

07 травня 2019, 13:16

Тренінг з фінансової та бюджетної грамотності в рамках проекту "Доброчесні громади" за підтримки програми DOBRE відбувся 6-7 травня 2019 року для представників Лановецької, Зборівської, Підволочиської громад.

Тренери Партнерства "За прозорі місцеві бюджети!", ГО "ЗЕОН" Микола та Марія Орлови у доступній формі поділилися своїми напрацюваннями із учасниками, серед яких досвідчені начальники фінансових підрозділів, керівники установ, депутати місцевих рад, представники громадськості.

Весь тренінг супроводжувався гарним настроєм і ентузіазмом до виконання вправ. Серед них, до речі, була і така як "Знайди бюджет на сайті громади". На своєму сайті це вдавалося відносно швидко, а от пошук бюджета сусідньої громади вже був не таким легким. Навіть змагання влаштували, щоб кожен відчув, чим відрізняється інформація "викинута" на сайт і розміщена на сайті там, де її зручно знайти.

Ще одна ділова гра "зустріч громадськості і начальника фінвідділу" засвідчила, що одні і ті ж слова, прочитані фінансистом і просто мешканцем, – це можуть бути зовсім по іншому тлумачені чи зрозумілі. 

А от робота над концепцією Бюджету для громадян просто вразила кількістю ідей, де місце знайшлося і змію-спокуснику і райським яблучкам.

Попереду робота в громадах над завершенням розробки бюджету для громадян і оцінці прозорості місцевого бюджету.

Білгород-Дністровська %