Тернопільські бюджетні батли

20 травня 2018, 10:32

Файне місто Тернопіль приймало гостинно учасників тренінгу в рамках проекту «Доброчесні громади» з Скалатської, Великогаївської, Теребовлянської та Іванівської об’єднаних громад.

Це був справжній управлінсько- фінансовий двобій, особливо під час виконання практичних вправ та моделювання ситуацій.

Чого лише варта півгодинна атака групи, якій за умовами гри дісталася роль допитливої громадськості на групу фінансистів та представників влади в громаді. Тут було все - і аргументи, і емоції, апелювання до совісті та решта атрибутів таких знайомих пересічному мешканцю під час відвідання владних кабінетів.

Команди настільки «загорілися», що продовжили з’ясовувати вже робочі стосунки за межами гри. Так, виявляється, між ними є суміжні громади, і керівництво однієї ОТГ виставило рахунки іншій, за те, що люди користуються благами на її території. Долю субвенції вирішували буквально у залі. 

Чудові ідеї виникли у команд громад щодо бюджетів для громадян, адже саме в рамках проекту «Доброчесні громади» розробляються перші 50 зрозумілих пояснень складних бюджетних рішень для громадян у формі бюджету для громадян, щоправда дехто і досі плутає візуалізацію бюджету, презентацію і бюджет для громадян. Сподіваємось після цього проекту практика буде поширюватися Україною.

Тренерами проекту у Тернополі були Микола Орлов та Володимир Старик. Коментує Микола Орлов:

Нам хотілося витягнути із кабінетів фінансистів і ми їх витягнули і вони не мовчали, хоча часто хитро посміхалися, та до кінця другого дня вже повноцінно перейнялися всім, що відбувалося у залі. Ми прагнули щоб громади побачили одна одну і познайомилися, поділилися своїми успішними рецептами у бюджетній сфері. Тут найвищої похвали заслуговують усі, але хотілось би окремо виділити представників Микулинецької ОТГ, які спеціально приїхали до Тернополя, щоб почути ще чотири ОТГ до трьох тих, які вони вже чули на попередньому тренінгу у Кременці. Мало того, вони не втрачали жодної перерви, з’ясовували особливості формування тендерного комітету, здійснення закупівель новоствореним комунальним підприємством і колеги ділилися з ними своїми напрацюваннями. Громадські активісти, хоча тут швидше були просто представники громадськості, які не є членами НГО, написали гарні відгуки що поділяться здобутою інформацією у своїх колективах. Це важливо. Тому вважаю, що свою місію на цьому етапі тренінг виконав, попереду робота із впровадження бюджетів для громадян та самоаналізу бюджетної прозорості. Дякую колезі Володимиру Старику з Чернівців та асистенкам, теж членкиням Партнерства Марії та Наталії Орловим за ефективне проведення та допомогу по ходу заходу.

Проект «Доброчесні громади» реалізується громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма USAID DOBRE спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %