Створено першу піклувальну раду у рамках проєкту «Діємо»

13 лютого 2020, 11:37

11 лютого відбулося перше засідання піклувальної ради, створеної при Глибоцькому ліцеї у Чернівецькій області. Це – перша піклувальна рада, яку заснували у рамках реалізації проєкту «Діємо» експерти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!».

Як розповів експерт Партнерства, секретар Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» Тарас Халавка, головна мета цього проєкту – посилення в об'єднаних громадах прозорості та відкритості у сфері освіти і медицини. Одним з інструментів для цього є створення піклувальних рад при закладах освіти.

Директор ліцею Дмитро Глобак ознайомив присутніх з положенням про піклувальну раду, основними напрямками її роботи.

Члени піклувальної ради обрали керівником ради підприємця - Соріна Мігоряну.

Окрім того:

- обговорено стан використання приміщення колишньої котельні ліцею;

- члени ради ознайомились з фінпланом ліцею та станом вирішення поточних проблем (ремонт малого спортивного залу та оновлення харчування в їдальні);

- прийнято рішення для ефективної комунікації, створити групу в соцмережах.

Перше засідання піклувальної ради показало, що до неї обрано активних та небайдужих людей, які готові долучитись до стратегічного розвитку ліцею.

Рішення про створення піклувальної ради було ухвалено 20 листопада минулого року селищною радою Глибоцької ОТГ. Підготовку всіх необхідних документів та супровід впровадження цього інноваційного інструменту здійснюють експерти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» в межах проєкту «Діємо».

Ключовими завданнями піклувальної ради є сприяння вирішенню перспективних завдань розвитку ліцею, залучення додаткових фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямів розвитку і здійснення контролю за їх використанням, допомога у налагодженні ефективної взаємодії закладу освіти з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, юридичними та фізичними особами.

До складу піклувальної ради закладу освіти не можуть входити здобувачі освіти та працівники цього закладу освіти і вона створюється не самим закладом, а засновником, здебільшого, це відповідна місцева рада, що додає їй незалежності та, відповідно, можливостей.

Всього в межах проєкту «Діємо» до весни 2020 року планується створити та організувати діяльність щонайменше 19 наглядових, піклувальних або опікунських рад в 19 громадах.

Проект «ДІЄМО» реалізується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) спільно з Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» та CASE Україна. Проект спрямований на підвищення прозорості у галузях охорони здоров'я та освіти, як двох ключових сфер, у яких  громадяни особливо стурбовані поширенням корупції, шляхом використання у громадах інструментів нагляду за коштами та ефективністю надання послуг в освіті та медицині, посилення співпраці мешканців та влади, залучення громадян до прийняття рішень та зниження корупційних ризиків.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %