"Стартап для своїх": молода компанія з оточення депутата отримає 7 “комунальних” мільйонів

22 червня 2016, 11:58

У березні-квітні цього року Соснівською службою утримання будинків були розіграні два конкурси на загальну суму в понад 7 мільйонів гривень. У підсумку право і на технічне обслуговування систем водопостачання, і на послуги з прибирання міжбудинкових територій отримало підприємство, створене буквально напередодні торгів – "Промбуд Індустрія".

Підприємство, яке є формальним новачком на черкаському ринку послуг, пов’язують міцні зв’язки із представниками міської влади або наближеними до них особами.

Бюджетні мільйони в одні руки

12 березня Соснівською СУБ був організований конкурс, в результаті якого за два місяці договір про послуги з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем тепло- водопостачання, водовідведення і зливової каналізації був укладений з ТОВ "«Промбуд Індустрія". Конкурентами на торгах були ПП «КИТ 3» та ПП «БТК-Лад». Переможець запропонував ціну лише на 640 грн (0,02% очікуваної вартості) меншу від переслідувача – 2 млн 799 тис. 360 грн.

13 травня відбулися торги на послуги з прибирання міжбудинкових територій і підвальних приміщень. Переможцем також стало підприємство "Промбуд Індустрія". Вартість укладених угод – 4 млн 327 тис. грн.

Цього разу єдиним конкурентом переможця був ТОВ "ХЛІБНИЙ ДІМ-УКРАЇНИ". Це підприємство вже неодноразово успішно брало участь в "бюджетних" тендерах. Проте завжди предметом торгів були виключно продукти харчування, зокрема м’ясні вироби. Це і не дивно, так як ТОВ "ХЛІБНИЙ ДІМ-УКРАЇНИ" відомий в регіоні реалізатор м’ясної продукції (бренди «Смаковинка» та «М’ясна хата»). Підприємство пов’язане з депутатом міської ради від партії "Батьківщина" Юрієм Тренкіним.

Види діяльності "Хлібного дому" Кореспондент видання "ІнфоМІСТ" поцікавився у депутата, як і чому його «харчове» підприємство, що не має будь-яких інших, окрім «торгових», видів діяльності, опинилось на тендері Соснівської СУБ.

– Ми завершуємо будівництво підприємства, що виробляє м’ясну продукцію, в Геронимівці. Робили його власними силами, і в нас вивільняються люди будівельної ланки, що мають транспорт, фаховий рівень. Щоб не розпускати людей, я розглядав можливість задіяти їх на тендерах щодо комунальних служб: на прибирання, водовідведення і каналізацію, обслуговування електромереж, – пояснив депутат.

Також Юрій Тренкін заявив, що це вже не перше його підприємство бере участь у тендерах, однак жодного разу воно не вигравало.

– Я економіст за фахом, коли роблю калькуляцію, вважаю, що даю найменшу ціну, і меншу дати просто неможливо. Виявляється, деякі підприємці можуть дати меншу ціну. Я дати меншу не можу, бо тоді не зможу якісно виконати роботу. Як у них це виходить, мені невідомо. Мабуть, я погано працюю. Буду працювати над собою і своїми топ-менеджерами, щоб працювати краще, затрати ставали меншими, і ми були конкурентними, – сказав депутат.

Варто зазначити, що ТОВ "ХЛІБНИЙ ДІМ-УКРАЇНИ", яке саме за "своє» називає Юрій Тренкін, не має дозволів Держгірпромнагляд, наявність яких є важливою умовою успішної участі в більшості озвучених депутатом тендерів.

«Родинні» узи по-батьківщинівськи

ТОВ "ПРОМБУД ІНДУСТРІЯ" було засноване 15 лютого 2016 року, тобто лише за місяць до оголошення першого конкурсу Соснівською СУБ. На момент реєстрації засновниками товариства були черкащанка Маренич Анна Миколаївна, а також мешканець села Білозір’я Горбівненко Віталій Юрійович, директор – Половинка Олександр Олександрович.

Вже 1 квітня директор підприємства змінився. Ним став 23-річний Щербина Євгеній Сергійович. А ще за кілька днів підприємство отримало необхідні для участі в тендері дозволи Держгірпромнагляду.

Крім того, після акцепту Соснівською СУБ пропозиції ТОВ "ПРОМБУД ІНДУСТРІЯ" до складу його засновників увійшов мешканець Лисянки Заїчко Григорій Петрович, що став власником найбільшої частки у 5 млн статутному капіталі підприємства.

Щодо персони директора підприємства Євгенія Щербини, то станом на 18 травня 2016 року Євген Сергійович був помічником вже згаданого вище депутата міської ради Тренкіна Юрія Васильовича. Він неодноразово з’являвся і з’являється в оточенні депутата на публічних заходах.

Проте помічник не єдиний, хто пов’язує "батьківщинівця" з ТОВ "ПРОМБУД ІНДУСТРІЯ". Як вже писалось вище, один із засновників товариства є Віталій Горбівненко. Він же працює директором ТОВ «Авто-мастєрок», що юридично розташований за тією ж адресою, що і "ПРОМБУД ІНДУСТРІЯ" – вул. Гагаріна, 73. Засновником ТОВ «Авто-мастєрок» є Тренкіна Людмила Олександрівна, мати Юрій Тренкіна. Крім того, саме за адресою вул. Гагаріна 73 розміщується і депутатська приймальня Юрія Васильовича.

Продовжуючи аналізувати засновників ТОВ "ПРОМБУД ІНДУСТРІЇ", зокрема Анну Маренич, можна логічно припустити, що вона перебуває в сімейних зв’язках з нещодавно призначеним керівником Соснівської СУБ, "батьківщинівцем" Романом Моторним. На своїй сторінці в соціальній мережі «Однокласники.ру» Роман Моторний не приховує, що членом його родини є Тетяна Рожнова, чоловік якої – Максим Рожнов є братом Анни Маренич (дівоче прізвище – Рожнова). Перевірити це можна в реєстрі майнових прав на нерухоме майно.

ДЖЕРЕЛО

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %