Методам контролю місцевих бюджетів нещодавно (24-25 та 30-31 березня 2016 р.) вчились у «Школі громадянської дії» 46 представників об’єднань громадян та місцевого бізнесу з м. Миколаєва, м. Вознесенську м. Первомайську м. Н.Одеса та сіл Баштанського, Очаківського, Жовтневого, Врадіївського, Н. Одеського районів Миколаївщини. Випускники навчань та інші місцеві партнерства об’єднань громадян та бізнесу з місцевих громад Миколаївської області мають можливість отримати грантову підтримку своїх проектів від ГО «Фонду розвитку міста Миколаєва».
Експерт Фонду, керівник Миколаївської громадської приймальні УГСПЛ Тетяна Золотухина розповіла про місцевий бюджетний процес, методики громадського моніторингу оцінки його ефективності та просування моніторингових досліджень. Презентовано історії 5-ти його грантерів подібного конкурсу 2015 р., – учасників всеукраїнського «Партнерства за прозорі місцеві бюджети», що у брошурі
Так висновки досліджень Фонду та його грантера — ГО «Асоціація юристів «Правозахист» підтверджено аудитом фінансової діяльності Департаменту ЖКГ Миколаївської міськради за три роки, що здійснила Державна фінансова інспекція (ДФІ) у Миколаївської області. За рекомендаціям досліджень та аудиту ДФІ миколаївській міській голова Олександр Сєнкевич відмінив результати тендерів на обслуговання зелених насаджень міста у 2016 р,. а міськрада ініціювала приведення у відповідність до вимог чинного законодавства України місцевих бюджетних та цільових програм. Повний висновок ДФІ наhttp://frgn.mk.ua/?p=8024.
А реалізація грантового проекту грантера Фонду — ГО «Федерації асоціацій малого та середнього бізнесу» — дозволила зменшити суму закупівлі послуги з транспортування померлих громадян до бюро санітарно — медичної експертизи (СМЕ) на 81252, 81 грн (з 1731 847,14 грн. на 2014р. до 1650594, 33 грн.
Також Тетяна Золотухіна провела практикум з моніторингу тендерних закупівель на офіційному порталі https://tender.me.gov.ua/ та тренінг з складання заявок на згаданий грантовий конкурс Фонду.