Скалатська міська громада познайомилася із новим компонентом програми DOBRE

27 квітня 2018, 10:27

Продовжилися стартові  зустрічі-презентації проектів "Фінансова доброчесність у громадах" та "Антикорупційні механізми" в громадах Тернопільщини. 25 квітня до Скалатської міської об’єднаної громади завітали експерти Аналітичного центру ЗЕОН та Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» і презентували програму та поділилися планами на 2018 рік.

Закріплений за громадою наставник Микола Орлов зупинився на кроках, які заплановані в проекті, що сприятимуть громаді у збільшенні прозорості місцевого бюджету, впровадженні ефективних практик фінансового менеджменту та посиленні доброчесності в ОТГ. Слід відзначити, що сама презентація викликала зацікавленість у заступника міського голови п. Уляни та керівника комунального підприємства, тому розмова продовжилася із ними і після презентації.

Тренер проекту Ольга Ферар розповіла про особливості тренінгу з Антикорупційних механізмів та наголосила, що майбутній тренінг буде мати більшу користь, якщо громада надасть своє бачення потреб у тих чи інших проектах рішень, а також поділиться інформацією про ті, які вже діють у громаді.

Тренер проекту Марія Орлова познайомила присутніх із тим, що чекає на тренінгу із фінансової доброчесності та наголосила, що метою його є не технічна сторона заповнення фінансової звітності, а пошук зрозумілих форм, які надходять від фінансистів через інформаційних компонент пересічним мешканцям.

На завершення відбулася сесія питань-відповідей.

Проект «Доброчесні громади» реалізується громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма USAID DOBRE спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %