Рада ухвалила закон про прозорі закупівлі для оборонного комплексу

12 травня 2016, 18:00

Депутати переконані, що набрання чинності цим законом унеможливить маніпулювання державними закупівлями в оборонному комплексі.

У четвер, 12 травня, Верхова Рада ухвалила закон "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони".

Цей документ визначає особливості здійснення процедур закупівлі товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони в особливий період, у період проведення антитерористичної операції та у період запровадження надзвичайного стану.

Нормативно-правовий акт визначає окремий механізм відокремлення закупівель, робіт, товарів і послуг за відкритими торгами й оборонних закупівель. Про це з трибуни Ради повідомив голова Комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук, передає "Укрінформ".

"Цей механізм полягатиме в тому, що при плануванні закупівель замовниками, які застосовуватимуть цей закон, у річному плані закупівель інформація про оборонні закупівлі відображатиметься окремими позиціями. Тобто ми чітко розумітимемо, що на оборону закуповують, а що ні", – зазначив Іванчук. Він переконаний, що набрання чинності цим законом унеможливить маніпулювання державними закупівлями в оборонному комплексі.

Норми закону застосовуватимуться Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, СБУ, Нацгвардією, Національною поліцією, Держприкордонслужбою, Службою зовнішньої розвідки, Державною службою спецзв'язку та захисту інформації, Державною спеціальною службою транспорту, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Управлінням державної охорони та іншими військовими формуваннями, які здійснюють закупівлю для потреб оборони в особливий період, період проведення АТО чи запровадження надзвичайного стану, якщо вартість товарів і послуг дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 мільйона.

Нагадаємо, 1 квітня в Україні почав діяти закон про державні закупівлі щодо електронного формату аукціонів для центральних органів виконавчої влади та замовників. Це  дозволить економити державі до 50 млрд грн бюджетних коштів.

ДЖЕРЕЛО

Білгород-Дністровська %