«ProZorro.Продажі» запустили реалізацію держмайна через електронні торги

06 квітня 2017, 14:00

«ProZorro.Продажі» запускає електронні торги з реалізації непрофільних активів державної власності. На продаж виставлятиметься державне та комунальне майно, наприклад, необроблена деревина, металобрухт. До проекту вже приєдналися, «Укргазвидобування», «Укренерго». «У 2017 році ProZorro.Продажі планує зайнятися продажем вживаного майна державних підприємств, непрофільними активами, лісом, будемо робити прозорі аукціони для оренди об’єктів державної власності, та малої приватизації. Наш план – продати на 7 мільярдів гривень цього року», – розповів Олексій Соболев, керівник проектного офісу «ProZorro.Продажі»,  під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Державні продажі – маловідома сфера. Мало хто знає, що держава продає і за якою ціною, хоча мова йде про мільярди гривень. У рамках пілотного проекту з продажом майна Фонду гарантування вкладів вже продали на 400 мільйонів гривень. «Система, яку ми використовуємо, – дзеркальна до ProZorro.Закупівлі. Є центральна база даних, де відбувається транзакція, і кожний громадянин може побачити і самі торги, і статистику. Є 28 електронних майданчиків, це захищає від асиметрії інформації», – зазначив Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України.

У цьому році «Укренерго» планує виставити лотів на 70 мільйонів гривень в очікуваній вартості. «Здебільшого це – металобрухт. Але ми очікуємо на прийняття закону про ринок електроенергії, який виключить «Укренерго» з переліку підприємств, з майном якого не можна робити взагалі нічого. Це відкриє нам двері до реалізації непрофільних активів. Величезна кількість майна, яке де-факто не використовується у виробничій діяльності, воно так само буде доступно для продажу. Вже наступного року щорічний обсяг реалізації буде вимірюватися 150-200 мільйонів гривень», – розповів Всеволод Ковальчук, голова ДП «НЕК «Укренерго». «Перші лоти, які ми виставили – металобрухт. Плануємо продавати тисячу тонн на рік. Є ще масла, уживані масла та акумулятори – це те, що ми можемо виставляти на продажі без залучення незалежного оцінщика. Коли він вже запрацює, за рік плануємо реалізувати матеріальних цінностей на півмільярда гривень», – додав Андрій Хоменко, радник голови правління ПАТ «Укргазвидобування».

Можливість державних підприємств продавати частину активів через «ProZorro.Продажі» є черговим успіхом у боротьбі з корупцією. «Ті сфери, де було дуже багато претензій щодо корупції, ті підприємства, які були звільнені від корупційних схем, сьогодні показують дуже високі результати ефективного управління. Прибутки компанії зростають у рази, державне підприємство починає заробляти там, де раніше були збитки,  – це пріоритетно для бюджету. Ми в Україні ходимо за грошима, позичаючи у МВФ під різні умови кошти, які насправді у державі є», – вважає Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна.

ДЖЕРЕЛО

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %