Проект «Є-Data» оголошує конкурс «Є-Розслідування»

30 червня 2016, 14:12

Проект «Є-Data: офіційний портал публічних фінансів України» за підтримки Фонду Східної Європи оголошує конкурс серед журналістів та громадських активістів на найкраще розслідування випадків завдання шкоди суспільним інтересам - «Є-Розслідування».

Міністерство фінансів продовжує впроваджувати революційну IТ-платформу – портал Є-Data, що дозволяє у режимі реального часу отримати достовірну інформацію щодо використання публічних коштів та всіх транcакцій Держказначейства. Завдяки цьому використання публічних коштів стає відкритим та прозорим, оскільки задовольняє інтерес та право громадськості на легке та оперативне відслідковування платежів усіх державних органів та підприємств, адресата державних коштів, їх призначення та суми тощо.

Оголошений конкурс на найкраще розслідування випадків завдання шкоди суспільним інтересам відбувається з нагоди річниці запуску порталу «Є-Data», відповідно, нагородження переможців відбудеться 15 вересня 2016 року. Призовий фонд конкурсу «Є-розслідування» складає 20 тисяч гривень.

Подані на конкурс матеріали будуть оцінюватися професійним журі окремо в категорії «журналістські розслідування» та «громадянський нагляд», а також відкритим голосуванням серед читачів, за результатами якого буде вручено приз читацьких симпатій.

В рамках конкурсу запрошуються до співпраці інші проекти всіх видів, які працюють з відкритими даними, передусім, фінансової тематики, а також засоби масової інформації.

Основні умови конкурсу:

1. На конкурс можуть бути представлені роботи професійних журналістів та громадських активістів, які стосуються розслідування фактів порушення суспільних інтересів у площині витрачання публічних коштів, були оприлюднені в ЗМІ чи поширені через соціальні мережі і раніше не брали участі в подібних конкурсах.
2. Факти, які розслідуються, мають стосуватися діяльності органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади на місцях (в регіонах). Розслідування щодо центральних органів влади не розглядатимуться.
3. Період оприлюднення матеріалів у ЗМІ чи в соціальних мережах – з 1 січня по 1 вересня 2016 року.
4. Роботи мають ОБОВ'ЯЗКОВО містити посилання на портал Є-Data як на джерело/одне з джерел інформації, використаної в розслідуванні. Користування іншими сервісами на основі відкритих даних (наприклад, BI ProZorro, 007, Розумне місто) дозволяється і схвалюється.
5. Треті особи можуть подавати на конкурс матеріали від імені автора з дотриманням всіх авторських прав і наданням обгрунтування доцільності його розгляду.

ДЖЕРЕЛО

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %