Представники Запорізької, Чернігівської та Чернівецької областей навчились формувати прозорі бюджети

14 липня 2021, 17:41

Упродовж червня та липня 2021 року, експерти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» провели п’ять тренінгів для представників 25 громад-партнерок Програми USAID DOBRE із Запорізької, Чернівецької та Чернігівської областей.

Тренери – Олена Заворотченко, Олексій Андреєв, Елла Петренко, Микола Орлов, Наталя Рибалко, Михайло Джогола, Олександр Мошнягул та Олена Матвійчук – у форматі інтерактивних вправ, мінілекцій, ділових ігор навчали учасників і учасниць основам прозорості бюджетного процесу та управління публічними фінансами у територіальних громадах.

«Наші експерти розповідали фахівцям, депутатам, активістам про те, що таке бюджет, як інформувати про його формування, виконання і видатки жителів громад і робити це зрозумілою, «людською» мовою. Наші експерти мають багаторічний досвід того, як створювати «Бюджети для громадян», як зацікавити людей, як отримати від них якісний фідбек і використати його ефективно. Бюджет – це цікаво, і тепер про це знають ще майже 80 учасників наших тренінгів», - розповів координатор Партнерства Анатолій Бойко.

«Я вже 15 років голова сільської ради, і мені так шкода, що тоді, в далекому 2006  році ніхто ось так доступно і чітко нічого не пояснював. Я така задоволена, що приїхала до вас. Хоча виділити ці дні було дуже важко в робочому графіку.  Такі заходи корисні для всіх – і для нас, фахівців виконавчих органів, і для депутатів, і для громадських діячів», - поділилася враженням Лариса Шовкова, голова Тупичівської територіальної громади.

«Маю зазначити, що дуже важливо, аби кожен з нас розумів, що таке бюджет, був зацікавленим у формуванні бюджету нашої громади та вмів об’єктивно проаналізувати представлені у ньому  дані. Я впевнена, що формування експертного середовища серед громадськості Ніжина дозволить збудувати спільний шлях, яким разом будемо розвивати Ніжинську ТГ, бо це наш дім», - зауважила Катерина Шекера, координатора Молодіжної ради в Ніжинській ТГ.

«Разом із експертами, представники місцевого самоврядування із 25 громад знаходили інструменти інформування про бюджет громади так, щоб це стало цікаво та зрозуміло для усіх жителів, шукали шляхи залучення  якомога більшої кількості зацікавлених громадян до процесу формування бюджету та працювали над тим, як сформувати місток фінансової довіри між владою, жителями та представниками бізнесу. Тепер попереду – робота над «Бюджетами для громадян» - інноваційним інструментом, розробленим нашим Партнерством», - підкреслив керівник проєкту Віталій Світлик.

***

Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» - це мережа з 19 громадських організацій та ЗМІ з 15 регіонів України, що фокусується на питаннях підвищення стандартів та ефективності бюджетного процесу на місцевому рівні.

У 2017-2020 роках спеціалісти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» успішно запровадили понад 160 антикорупційних інструментів; провели дві хвилі оцінювання рівня бюджетної прозорості; підготували та розповсюдили сто тисяч «Бюджетів для громадян» серед мешканців 75 громад-учасниць Програми USAID DOBRE.

Проєкт реалізується  в рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %