Представники Матеївецької ОТГ навчались антикорупційним механізмам

19 червня 2018, 18:35

Протягом 18-19 червня представники Матеївецької громади в Косові навчались антикорупційним механізмам для ОТГ. Старост, депутатів, працівників виконавчого комітету та місцевих громадських активістів навчали експерти Громадського Партнерства "За прозорі місцеві бюджети!".

Матеївчан навчали базовим антикорупційним механізмам – прозорості бюджетного процесу та участі у його формуванні громади, державним закупівлям, впровадженню наглядових рад при комунальних підприємствах, конкурсного відбору посадовців, запобіганню конфліктів інтересів та запровадженню антикорупційних рад та антикорупційних програм.

"Такі навчання ми проводимо в рамках роботи Програми DOBRE", – розповідає експерт партнерства Віталій Світлик, – "Матеївецька ОТГ нещодавно приєдналась до програми, саме тому ми починаємо роботи з протидії та запобігання корупції в ОТГ з такого навчання".

За словами експерта, після навчання в Матеївецькій ОТГ буде запроваджено, для початку, два антикорупційні механізми. Один із них на вибір громади, інший – за рекомендацією Програми DOBRE.

"Для того, щоб громада ефективніше та швидше досягнула результатів у протидії корупції, ми рекомендуємо їм скласти та запровадити антикорупційну програму – комплекс заходів, що дозволить підвищити рівень освіченості громади у антикорупційних механізмах та зробити базові кроки до запобігання корупції. Такі практики ми проводимо вже вдруге – минулого року вже 4 ОТГ на Прикарпатті впровадили початкові антикорупційні механізми", – зазначає Світлик.

Окрім Матеївецької громади такі механізми впроваджуватимуть ще дві громади-партнери Програми DOBRE – Нижньовербізька і Більшівцівська.

Минулого року антикорупційні механізми на прикарпатті почали впроваджувати Білоберізька, Печеніжинська, Старобогородчанська та Верхнянська ОТГ.

Проект «Доброчесні громади» реалізується громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма USAID DOBRE спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %