Вчора, на позачерговій сесії, депутати Печеніжинськогї ОТГ впровадили порядок запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та антикорупційну програму. До того схожі рішення були прийняті в Білоберізькій та Старобогородчанській ОТГ.
Ці проекти рішення Печеніжинська громада обрала з десяти антикорупційних механізмів, розроблених експертами партнерства "За прозорі місцеві бюджети!" в рамках проекту "Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах" програми DOBRE.
Протягом серпня експерти партнерства працювали з представниками чотирьох Прикарпатських ОТГ. Проводили тренінги для керівників, депутатів та активних членів цих громад. В ході роботи були проаналізовані проблеми в цих ОТГ та запропоновані рішення до тих проблем, що потребують нагального вирішення.
"Ці питання піднімаються на усіх рівнях, про них говорять у ЗМІ. І ми вважаємо, що такі механізми потрібні і в нашій ОТГ" – прокоментував депутат.
Ярослав Бакай зазначив, що надалі будуть впроваджені і інші запропоновані антикорупційні механізми.
"В нас громада має майже 18 тисяч населення, тому ці механізми допоможуть нам врегулювати спільну роботу. Особисто я, йдучи в раду, мав на меті бороти кумівство і родинні зв’язки. Саме тому і підтримуватиму такі рішення", – запевнив Бакай.
Наразі Печеніжинська ОТГ є третьою з чотирьох Прикарпатських ОТГ, яка впровадила рекомендовані антикорупційні механізми. Наступною механізми впроваджуватиме Верхнянська ОТГ на Калущині.
Програма навчання та наставництва для громадян "Запобігання корупції в об'єднаних територіальних громадах" реалізується Громадським партнерством "За прозорі місцеві бюджети!" в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).