Партнерство приєдналося до рейтингу прозорості 100 міст України

27 червня 2017, 21:35

Громадське партнерство "За прозорі місцеві бюджети!" приєдналося до проекту "Прозорі міста", який було презентовано сьогодні, 27 червня, в Києві в рамках експертної дискусії "Рейтинг прозорості 100 міст України".

Проблема, яку вирішує даний проект – це корупція в місцевих органах самоврядування та недотримання найкращих практик в прозорості та підзвітності. В Україні триває реформа децентралізації, і як результат, – більше влади та фінансових ресурсів делеговані на рівень муніципалітетів для зміцнення місцевого самоврядування. Це є ризиком для збільшення корупції на локальному рівні. Тому дуже важливим на даному етапі є підвищення прозорості міст, адже без цього вся користь від децентралізації може бути нівельованою.

Проект спрямований на мотивацію та підтримку українських міст для більшої прозорості, підзвітності та участі громадян у формуванні політики.

Як зазначив в рамках презентації координатор Партнерства Анатолій Бойко, "нашою стратегічною метою є підвищення прозорості, зокрема бюджетного процесу, тому ми з задоволенням долучилися до цієї чудової ініціативи. Бюджетний процес був завжди непростим питанням для громадськості, тому що він сам по собі є складним і вимагає суттєвої базової експертної підготовки. Багато інформації про бюджетний процес було закрито, і багато з неї залишається закритою".

Відео: Що таке прозорі міста?

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %