Одеський КВУ запрошує долучитись до всеукраїнської кампанії «Атестації депутатів місцевих рад»

24 травня 2017, 13:15

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» запрошує організації громадянського суспільства долучитись до ініціативи з «Атестації» депутатів місцевих рад, спрямованої на підвищення персонального рівня відкритості, прозорості, доброчесності та підзвітності депутатів міських рад 8 обласних центрів.

Про ініціативу:

Ініціатива по «Атестації» депутатів міських рад була започаткована Одеською обласної організацією ВГО «Комітет виборців України» в 2015 році виходячи з проблеми традиційно низького рівня виконання місцевими депутатами своїх обов'язків та відсутності сформованої громадської уваги до результатів діяльності кожного окремого місцевого депутата. В 2016 році кампанія по  персональному комплексному оцінюванню місцевих депутатів була поширена вже на 7 міст Одеської області.

Реалізація ініціативи по «Атестації» міських депутатів в Одеській області засвідчила свою продуктивність у впливі на самих депутатів, що не дивно, адже досі громадські ініціативи в Україні не давали кожному окремому міському депутату комплексну оцінку його діяльності.  Саме тому, наша організація хоче поділитись з організаціями громадянського суспільства з інших областей України своїм підходом. Більш докладно про ініціативу можна дізнатись на сайті нашої організації за посиланням

Кого ми шукаєм:

Для участі в кампанії по «Атестації» депутатів міських рад обласних центрів  на конкурсній основі буде відібрано 2 організації з західного регіону, 2 організації з північного та центрального, 2 організації зі східного та 1 – з південного регіонів, які будуть проводити громадську кампанію по «атестації» депутатів міської ради обласного центру.

З західного регіону – Волинська, Рівненська, Львівська, Хмельницька, Тернопільська, Закарпатська, Чернівецька та Івано-Франківська області;

З центрального та північного регіону – Житомирська, Київська, Чернігівська, Сумська, Полтавська, Черкаська, Вінницька та Кіровоградська області;

Зі східного регіону - Харківська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська та Запорізька області за посиланням;

З південного регіону – Миколаївська та Херсонська області.

Критерії відбору:

  • підтверджений досвід здійснення моніторингових та адвокаційних кампаній в аспектах відкритості, прозорості та підзвітності міських рад обласних центрів;
  • наявність налагодженої співпраці зі ЗМІ та експертним середовищем обласного центру;

  • вмотивованість до здійснення об’єктивної та незаангажованої оцінки діяльності міських депутатів.

Окрім того, ми очікуємо, що представники відібраних ОГС вміють абстрагуватись від власних політичних вподобань та переконань.  

Представників відібраних ОГС вже в липні ми запросимо до Одеси для того, щоб презентувати наш інструментарій та навчитись ним користуватись, спланувати моніторингові та інформаційні заходи. Обговорити бажаний вплив від реалізації ініціативи та фактори, які можуть вплинути на її результати в різних регіонах. Окрім того, восени відбудеться навчання для підвищення аналітичного потенціалу всіх залучених ОГС.

Очікується, що відібрані ОГС, щонайменше, протягом дев’яти місяців будуть виконувати моніторингові заходи та здійснювати інформаційний супровід своєї активності, підготують проміжні та фінальні моніторингові звіти, проведуть низьку публічних заходів та будуть активно просувати напрацьовані в результаті здійснення ініціативи в своєму регіону персональні рекомендації міським депутатам, які призведуть до якісних змін в представницькій діяльності членів міських рад. Фінальні заходи кампанії «Атестації» депутатів місцевих рад протягом другого року повноважень відбудуться наприкінці березня 2018 року. Організації, які долучяться до нашої ініціативи, ми забезпечимо організаційно-методологічною та фінансовою підтримкою для реалізації запланованих заходів.    

Зацікавлених кандидатів просимо заповнити анкету до 23.59, 4 червня, 2017 р за цим посиланням:

З додатковими запитаннями пишіть на odesakvu@ukr.net з темою «Атестація депутатів місцевих. Конкурс». Вибачте наперед, але ми не можемо гарантувати, що листи без відповідної теми не залишаться без відповіді.

Проект «Атестація депутатів місцевих рад» здійснюється за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). Проект спрямовано на підвищення рівня відкритості, прозорості та підзвітності місцевих депутатів, а також збільшення поінформованості громадян, про діяльність представників їх інтересів в місцевих радах.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %