Низький старт Ланівців

08 червня 2019, 14:41

Візит до Лановецької ОТГ був присвячений моніторингу впровадження антикорупційних інструментів та питанням розробки бюджету для громадян і проведенню оцінки бюджетної прозорості. Громада вперше цьогоріч приймає участь у проекті «Доброчесні громади», що реалізується Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках програми DOBRE за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Під час зустрічі експерт ЗЕОНу та Партнерства Микола Орлов зустрівся із секретарем ради, фінансистами, спеціалістами та представниками Молодіжної ради. Чим позитивно вирізняється ця громада? Тим, що здобуті нові знання під час тренінгів із Бюджетної прозорості та Антикорупційних механізмів одразу знаходять своє застосування на практиці. Так, добре підготовлений перший варіант бюджету для громадян був переглянутий і до нього додалася креативна частина дуже вдало описана. Оцінка бюджетної прозорості пройшла легко і з використанням сучасних гугл інструментів для спільної дистанційної роботи.

План впровадження Антикорінструментів був прийнятий вчасно та вже зазнав змін. В ОМС вирішили, що на часі прийняття Статуту громади, до якого буде включено Порядок громадських консультацій, та окремо буде розроблено Положення про Антикорупційну експертизу, хоча таку ж велику кількість голосів на тренінгу набрав ще один інструмент, пов’язаний із створенням Наглядових рад КП.

Дуже предметною була розмова із начфіном. Обговорили і питання розміщення титульних списків на сайті, взагалі п.Неля порадувала прогресом наповнення спеціально створеного розділу «Бюджет» на сайті, і він доволі є зручним. Експерт надав консультації щодо оформлення звіту про реалізовані проекти за кошти Громадського бюджету. Загалом відчутне бажання і прогрес в Лановецькій ОТГ до бюджетної прозорості та доброчесного врядування.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %