На Прикарпатті стартував новий проект щодо прозорості місцевих бюджетів

02 січня 2018, 10:08

Фонд Східна Європа в рамках проекту «Проведення комплексної оцінки бюджетних процесів через застосування Методології оцінки рівня прозорості місцевих бюджетів», що фінансується проектом «Партнерство з розвитку міст» (ПРОМІС) розпочав свої ознайомчі візити до міст-партнерів проекту.

Експерт з розвитку громад, Микола Орлов, ділиться своїми враженнями про свою робота у громадах Прикарпаття.

Надзвичайно приємно, що нещодавно розроблена Методологія оцінки прозорості місцевих бюджетів, до розробки якої я мав безпосереднє відношення, одразу має шанс на впровадження. Мені випала честь попрацювати із містами Прикарпаття, а саме Івано-Франківськом, Коломиєю, Яремчею і Долиною. Приємно, що у всіх містах я зустрів зацікавлених, обізнаних спеціалістів, які уважно віднеслися до ідеї проекту, яку я презентував. А тепер щодо кожного міста:

зустріч у міськраді Франківська (4)

Івано-Франківськ: Презентував проект, відповів на запитання, узгодив план спільних дій і самооцінки міста на предмет прозорості місцевого бюджету в частині підготовки і його прийняття на 2018 рік. Присутні на зустрічі фахівці виявили повне розуміння і готовність до співпраці. Відбулася відверта розмова про складнощі кінця року, звітність, яка лежить на плечах все тих же працівників фінансової сфери, однак це немає завадити календарному плану реалізації проекту.

Коломия: Тут була дуже прагматична розмова із менеджерами міської ради до якої на нетривалий час долучався і міський голова Коломиї.  Керівники міста висловили зацікавленість у проведенні навчань, просвітницької кампанії для фінансово-економічних служб муніципалітету в частині мотивації до роботи  на результат, який би передбачав підготовку документів, презентацій, інформаційних матеріалів у зручний для користувачів спосіб і вигляд. Також було висловлене очікування для подальшої роботи над Бюджетним регламентом.

зустріч у міськраді Коломиї (5)

Це може стати предметом обговорення в подальшому, а нині ж після новорічних свят буде розпочато перший етап самооцінки міста. На офіційній сторінці міської ради оперативно з’явилась інформація про візит

Відгук з Коломиїколомия про візит

А ще тут я зустрів саму прозору політику в економічній галузі за цими дверима:)коломия (14)

Яремча: Туристичне місто зустріло позитивним настроєм на роботу, однак з’ясувалося що у міста є потреба у кардинальному оновленні сайту міської ради, про що просили посприяти фахівці ради. Потреба у побудові політики прозорості в бюджетній сфері тут є очевидною, оскільки тут активно ведеться туристичний бізнес, однак є пересторога, що місто може втратити, якщо бізнес буде шукати лише власну вигоду без співучасті у розвитку міста. Я навів приклад  про вартість квартири з євроремонтом, яка не буде коштувати настільки ж дорого, якби вона була ще і у доглянутому будинку із прилеглою охайною територією.зустріч у міськраді Яремче (5)

Долина: Ефективна зустріч за участю ключових осіб: заступника міського голови, головного фінансиста, бухгалтера, начальника відділу муніципального розвитку. Не хочеться помилитися, але мені здалося, що тут було повне розуміння цілей проекту і його вигід для міської ради та мешканців міста, запитувачів інформації. Окрім самої теми проекту ініціативні долинчани продемонстрували свої «фішки»: сертифікати якості надання адміністративних послуг та енергоефективності, створену муніципальну інспекцію, яка контролює безпеку та дотримання правил благоустрою в місті.

зустріч у міськраді Долини (4)

Інформаційна служба міськради теж оперативно підготувала свій матеріал на сайті ради про наше спілкування.

Відгук з Долини.

зустріч у Долині

Ознайомчі візити відбулися вдало, попереду місяць роботи над самооцінкою перших двох етапів бюджетного проекту та напрацюванням перших рекомендацій щодо вдосконалення позицій в частині прозорості і доступності бюджетного процесу для громадян.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %