Фонд Східна Європа в рамках проекту «Проведення комплексної оцінки бюджетних процесів через застосування Методології оцінки рівня прозорості місцевих бюджетів», що фінансується проектом «Партнерство з розвитку міст» (ПРОМІС) розпочав свої ознайомчі візити до міст-партнерів проекту.
Експерт з розвитку громад, Микола Орлов, ділиться своїми враженнями про свою робота у громадах Прикарпаття.
Надзвичайно приємно, що нещодавно розроблена Методологія оцінки прозорості місцевих бюджетів, до розробки якої я мав безпосереднє відношення, одразу має шанс на впровадження. Мені випала честь попрацювати із містами Прикарпаття, а саме Івано-Франківськом, Коломиєю, Яремчею і Долиною. Приємно, що у всіх містах я зустрів зацікавлених, обізнаних спеціалістів, які уважно віднеслися до ідеї проекту, яку я презентував. А тепер щодо кожного міста:
Івано-Франківськ: Презентував проект, відповів на запитання, узгодив план спільних дій і самооцінки міста на предмет прозорості місцевого бюджету в частині підготовки і його прийняття на 2018 рік. Присутні на зустрічі фахівці виявили повне розуміння і готовність до співпраці. Відбулася відверта розмова про складнощі кінця року, звітність, яка лежить на плечах все тих же працівників фінансової сфери, однак це немає завадити календарному плану реалізації проекту.
Коломия: Тут була дуже прагматична розмова із менеджерами міської ради до якої на нетривалий час долучався і міський голова Коломиї. Керівники міста висловили зацікавленість у проведенні навчань, просвітницької кампанії для фінансово-економічних служб муніципалітету в частині мотивації до роботи на результат, який би передбачав підготовку документів, презентацій, інформаційних матеріалів у зручний для користувачів спосіб і вигляд. Також було висловлене очікування для подальшої роботи над Бюджетним регламентом.
Це може стати предметом обговорення в подальшому, а нині ж після новорічних свят буде розпочато перший етап самооцінки міста. На офіційній сторінці міської ради оперативно з’явилась інформація про візит
А ще тут я зустрів саму прозору політику в економічній галузі за цими дверима:)
Яремча: Туристичне місто зустріло позитивним настроєм на роботу, однак з’ясувалося що у міста є потреба у кардинальному оновленні сайту міської ради, про що просили посприяти фахівці ради. Потреба у побудові політики прозорості в бюджетній сфері тут є очевидною, оскільки тут активно ведеться туристичний бізнес, однак є пересторога, що місто може втратити, якщо бізнес буде шукати лише власну вигоду без співучасті у розвитку міста. Я навів приклад про вартість квартири з євроремонтом, яка не буде коштувати настільки ж дорого, якби вона була ще і у доглянутому будинку із прилеглою охайною територією.
Долина: Ефективна зустріч за участю ключових осіб: заступника міського голови, головного фінансиста, бухгалтера, начальника відділу муніципального розвитку. Не хочеться помилитися, але мені здалося, що тут було повне розуміння цілей проекту і його вигід для міської ради та мешканців міста, запитувачів інформації. Окрім самої теми проекту ініціативні долинчани продемонстрували свої «фішки»: сертифікати якості надання адміністративних послуг та енергоефективності, створену муніципальну інспекцію, яка контролює безпеку та дотримання правил благоустрою в місті.
Інформаційна служба міськради теж оперативно підготувала свій матеріал на сайті ради про наше спілкування.
Ознайомчі візити відбулися вдало, попереду місяць роботи над самооцінкою перших двох етапів бюджетного проекту та напрацюванням перших рекомендацій щодо вдосконалення позицій в частині прозорості і доступності бюджетного процесу для громадян.