Ласий шмат сумських доріг або послуги перед містом ціною у 8 мільйонів гривень

05 листопада 2016, 14:36

Міським бюджетом міста Суми на 2016 рік управлінню капітального будівництва та дорожнього господарства Сумською міською радою виділено з бюджету розвитку 252 млн. грн., у  тому числі на виконання благоустрою території міста 77,7 млн. грн.

Більшість даних коштів було розподілено керівництвом управління у «ручному» режимі без застосування конкурентних процедур на шість самостійно визначених суб’єктів господарювання. Зазвичай дані кошти будуть витрачені на програму міської влади «Євродвір», яка передбачає капітальний ремонт доріг у дворах багатоквартирних житлових будинків.

Використавши механізми моніторингу офіційного порталу публічних фінансів було встановлено, що за десять місяців поточного року більше 8 млн. грн. отримало товариство «БУДОРТРАНС» (39143331). Зареєстровано дане підприємство за адресою: м. Суми, вул. Менжинського, 3

Засновниками ТОВ «БУДОРТРАНС» є:

1) УСТИМЕНКО ЯНА ПЕТРІВНА

2) ЧИРИК ІВАН МИХАЙЛОВИЧ

Малюнок1

Останній, згідно даних сайту Сумської міської ради має відзнаку Сумської міської ради «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня. Відповідно до даних інформаційних ресурсів з листопада 2009 до лютого 2012 року він очолював ТОВ «ПМК-45».

В свою чергу, ТОВ «ПМК-45» вже фігурували у матеріалах розслідувань експертів «Бюро аналізу політики». За часів правління втікача Януковича це товариство було одним із основних виконавців ремонтних робіт на автомобільних дорогах Сумської області.

«ПМК 45» було пов’язано із діючим депутатом Сумської міської ради від «Опозиційного блоку» Віталієм Жиленко.

Згідно даних єдиного державного реєстру фізичних та юридичних осіб юридична адреса ТОВ «БУДОРТРАНС» співпадає з юридичною адресою ТОВ «СЕРВІСРЕСУРС» (38397332) власником та засновником якого є Сюхіна Вікторія Вікторівна.

Пані Сухіна В. спільно з Букатою І. є власниками та засновниками ТОВ «Кафе «КОБЗАР». Буката Ігор Володимирович є бізнес - партнером Жиленко В. по ряду інших підприємств. На початку 2012 року депутат Жиленко В. спільно з Букатою І. започаткували асоціацію «Будівельних підприємств». Вони також являються спільними власниками ТОВ «СУМБУДТРАНС».

Малюнок2

На сайті Сумської міської ради у автобіографії депутата Жиленко, крім трудової діяльності зазначено відомості про нагородження відзнакою Сумської міської ради за послуги перед містом ІІ ступеня. Саме послуги, а не заслуги  мабуть свого часу стали підставою для нагородження. Не дешево місту обходяться дані послуги і зараз.

Не залишається поза політикою ще один власник ТОВ «БУДОРТРАНС» - Устименко Яна Петрівна, яка є засновником обласної партійної організації партії простих людей Сергія Капліна.

Викладена інформація дозволяє стверджувати, що міською владою представленою більшістю від партії «Батьківщина» продовжують фінансуватися бізнес - структури колишніх регіоналів.

Публікацію створено в рамках проекту «Експертне співтовариство Східної України проти корупції у бюджетній сфері», який впроваджується членом громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy.

ДЖЕРЕЛО 

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %