У I кварталі 2026 р. до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 139,6 млрд грн (+19,5 млрд грн до I кварталу 2025 р.). Про це інформує Міністерство фінансів України.
Основними доходами загального фонду місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансфертів) за I квартал 2026 рік були:
- 75,9 млрд грн – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО);
- 21,8 млрд грн – єдиний податок;
- 11,6 млрд грн – плата за землю;
- 11,1 млрд грн – податок на прибуток підприємств приватного сектору економіки;
- 10,4 млрд грн – акцизний податок;
- 2,9 млрд грн – податок на нерухоме майно.
Найвищий приріст доходів загального фонду місцевих бюджетів до I кварталу 2025 року зафіксовано у таких областях: Київська (+27,4%), Закарпатська (+26,3%), Волинська (+25,5%), Івано-Франківська (+22,6%), Тернопільська (22,5%), Вінницька (21,8%), Житомирська (+21,7%), Рівненська (+21,7%), Хмельницька (+21,2%), Львівська (+21,2%) та Чернівецька (21,0%).
Збільшення доходів у цих областях пов’язано, зокрема, з тим, що до них перемістилися здебільшого внутрішньо переміщені особи та бізнес із територій, де ведуться або велися бойові дії, або з територій, які були чи є тимчасово окупованими рф.
Відповідно, найменший показник доходів виявлено в областях, де проходять активні бойові дії або території яких були чи є тимчасово окупованими рф, зокрема в Донецькій, Запорізькій та Луганській областях.