![](https://uuuu-media-bucket.s3.amazonaws.com/db_pic/news/original/news_26-01-2016_%5B1453828375.6056%5D.jpg)
У Черкасах презентували Індекс прозорості, участі та доброчесності місцевого бюджету Черкас. Протягом 9 місяців КМГО «Молода Черкащина» оцінювала рівень прозорості, участі та доброчесності органів місцевого самоврядування в рамках бюджетного процесу. Об’єктом оцінювання стали нормативно-правові документи, що регулюють бюджетну та місцеву політику та усталені міжнародні стандарти прозорості, участі та доброчесності щодо бюджетної політики, що розміщені на офіційному сайті органу місцевого самоврядуванні. У проекті беруть участь 15 міст і узагальнені результати будуть представлені згодом у Києві координаторами проекту з Фундації Відкрите суспільство та Одеської ОО КВУ. Інформує власний кореспондент «Нової Доби»
Загальний Індекс у Черкасах становить 40,5 бала зі 108 можливих. Показник прозорості й участі значною мірою відрізняється залежно від етапів бюджетного процесу:
- на етапі підготовки проекту бюджету, ПСЕР та фінпланів на наступний рік — 0,5 балів з 22
- на етапі їх затвердження — 12,5 бала з 28
- на етапі виконання — 11,5 бала з 18
- на етапі звітування про виконання місцевого бюджету — 7 балів з 15 — розповідає координатор проекту Алла Юрковська.
![](http://novadoba.com.ua/uploads/posts/2015-12/1450711263_img_5978.jpg)
У наступному році для кращих показників представники громадської організації запропонували підписати спільну заяву з представниками фракцій. Згідно з цією заявою на сайті міськради мають бути оприлюднені повідомлення про консультації з громадськістю у формі публічного громадського обговорення, публічні запити головних розпорядників бюджетних коштів, паспорти бюджетних програм.