Індекс прозорості, участі та доброчесності бюджету в Черкасах – 40,5 бала

21 грудня 2015, 17:30

У Черкасах презентували Індекс прозорості, участі та доброчесності місцевого бюджету Черкас. Протягом 9 місяців КМГО «Молода Черкащина» оцінювала рівень прозорості, участі та доброчесності органів місцевого самоврядування в рамках бюджетного процесу. Об’єктом оцінювання стали нормативно-правові документи, що регулюють бюджетну та місцеву політику та усталені міжнародні стандарти прозорості, участі та доброчесності щодо бюджетної політики, що розміщені на офіційному сайті органу місцевого самоврядуванні. У проекті беруть участь 15 міст і узагальнені результати будуть представлені згодом у Києві координаторами проекту з Фундації Відкрите суспільство та Одеської ОО КВУ. Інформує власний кореспондент «Нової Доби»

Загальний Індекс у Черкасах становить 40,5 бала зі 108 можливих. Показник прозорості й участі значною мірою відрізняється залежно від етапів бюджетного процесу:

  • на етапі підготовки проекту бюджету, ПСЕР та фінпланів на наступний рік — 0,5 балів з 22
  • на етапі їх затвердження — 12,5 бала з 28
  • на етапі виконання — 11,5 бала з 18
  • на етапі звітування про виконання місцевого бюджету — 7 балів з 15 — розповідає координатор проекту Алла Юрковська.

У наступному році для кращих показників представники громадської організації запропонували підписати спільну заяву з представниками фракцій. Згідно з цією заявою на сайті міськради мають бути оприлюднені повідомлення про консультації з громадськістю у формі публічного громадського обговорення, публічні запити головних розпорядників бюджетних коштів, паспорти бюджетних програм.

ДЖЕРЕЛО

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %