Які дотації з державного бюджету отримував бюджет Миколаєва у 2017?

25 січня 2018, 20:45

ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» продовжує аналіз бюджету м. Миколаєва за 2017 р. В одній  наших попередніх публікацій ми проаналізували доходи бюджету. У цій статті ми проаналізуємо структуру субвенцій (надходжень з державного бюджету), які отримав бюджет м. Миколаєва у 2017 р.

Загальний обсяг бюджету м. Миколаєва за 2017 р. склав 3 652 млн. грн. Але з чого складаються доходи міського бюджету? Згідно бюджетної класифікації доходів, існують такі види бюджетних надходжень:

 1. Податкові надходження. Це доходи міського бюджету, які формуються за рахунок зібраних податків на території міста.
 2. Неподаткові надходження. За цією статтею враховуються доходи від власності та підприємницької діяльності, адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності, оплата за послуги бюджетних установ.
 3. Доходи від операцій з капіталом. У цьому розділі відображуються доходи від продажу комунального майна, прав на земельні ділянки.
 4. Офіційні трансферти. Тут враховуються отримані з державного бюджету перерахування у міський бюджет – т.з. субвенції.

Загальна структура доходів бюджету м. Миколаєва за 2017 р. за цими основними статтями зображена на рис. 1. Обсяг доходів від операцій з капіталом у 2017 р. становив незначну величину й на діаграмі не відображений.image1

Рис. 1. Загальна структура доходів бюджету м. Миколаєва у 2017 р.

Як бачимо, значну частину доходів міського бюджету складають субвенції. Прояснимо суть цього виду бюджетних доходів. Згідно Бюджетного кодексу України (ст. 2), міжбюджетні трансферти — кошти, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого; субвенції — міжбюджетні трансферти для використання на певну мету в порядку, визначеному органом, який прийняв рішення про надання субвенції. Тобто субвенції – різновид міжбюджетних трансфертів, які передаються з державного бюджету до міського бюджету для фінансування певних потреб міста.

У наступному переліку ми відобразили основні види субвенцій, які отримав бюджет Миколаєва у 2017 р.:

 1. На виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу — 521 582,30 тис. грн.
 2. Медична субвенція — 417 548,20 тис. грн.
 3. Освітня субвенція — 375 497,00 тис.грн.
 4. На надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот  — 299 682,70 тис. грн..
 5. На виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих  будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною», оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя — 4 552,40 тис. грн.
 6. Інші субвенції — 4 486,75 тис. грн.
 7. На надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу — 890,50 тис. грн.

У скороченому вигляді структура субвенцій до міського бюджету Миколаєва представлена на рис. 2.image2

Рис. 2. Структура субвенцій бюджету м. Миколаєва у 2017 р.. %

Звернемо увагу, що ми розглядаємо надходження бюджету міста Миколаєва. Скільки й на що витрачалося коштів – предмет окремої публікації.

Аналіз міського бюджету Миколаєва, супровід Громадського бюджету здійснюється експертами громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!», зокрема ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва», в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %