Як зменшити корупційні ризики в освіті та охороні здоров'я в вашій громаді

30 вересня 2019, 16:34

Саме цьому питанню присвячена серія триденних тренінгів «Антикорупційні механізми в освіті та охороні здоров’я», які стартували днями в межах проекту «ДІЄМО» для 20 об'єднаних громад з 13 областей України. Тренінги проводять експерти Громадського Партнерства "За прозорі місцеві бюджети!" із залученням комунікаційної команди проекту. 

Завдання тренінгів — ознайомити учасників, як з базовими механізмами підвищення рівня прозорості бюджетних процесів та, як наслідок, зменшення корупційних ризиків, так й з цільовими антикорупційними механізмами у сфері освіти та охорони здоров’я, які розроблені в межах проекту. Зокрема, мова йде про "Методологію оцінювання прозорості та ефективності використання публічних коштів в сферах освіти та охороні здоров’я, алгоритми створення наглядових та опікунських рад при закладах освіти та охорони здоров’я та галузевий бюджетний симулятор.

Для того, щоб отриманні знання та механізми реально були впровадженні у громадах, до участі у тренінгах залучаються представники всіх груп стейкхолдерів - керівники громад, представники депутатського корпусу, фінансисти, представники сфери освіти та охорони здоров’я, активісти та журналісти.

Перший тренінг пройшов у Коблєво (Миколаївська область). як зазначила тренерка Партнерства Олена Заворотченко, "Бурхливим обговоренням супроводжувався процес розробки Бюджету для громадян на 2020 рік. Визначились з концепцією, з наповненням до кожного розділу та зауваженнями до існуючого шаблону БДГ. Протягом жовтня - листопада в Коблівській ОТГ будуть запроваджені антикорупційні механізми у школах та КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги "Коблеве". Як коучу громади, надзвичайно приємно відчувати справжній інтерес учасників до  нової інформації, їх залученість до процесу навчання, готовність до активної участі у подальшому впровадженні інструментів".

Також, знаковим моментом стала вправа, яка показала учасникам, наскільки важливою є співпраця всіх зацікавлених сторін. Після виконання цієї вправи, завданням якої було зобразити герб своєї громади, учасники висловили розуміння, що лише разом, загальними зусиллями, чуючи та прислухаючись один до одного можна дістатись спільної поставленої цілі.

Тренінги продовжаться до листопада й для кожної з 20 громад буде проведено індивідуальний захід.

Після завершення тренінгів в кожній громаді буде проведено оцінювання прозорості та ефективності використання публічних коштів в сферах освіти та охороні здоров’я, а також експерти проекту здійснять супровід впровадження бюджетних симуляторів та створення  наглядових та опікунських рад при школах та лікарнях.

Проект «ДІЄМО» реалізується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) спільно з Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» та CASE Україна. Проект спрямований на підвищення прозорості у галузях охорони здоров'я та освіти, як двох ключових сфер, у яких  громадяни особливо стурбовані поширенням корупції, шляхом використання у громадах інструментів нагляду за коштами та ефективністю надання послуг в освіті та медицині, посилення співпраці мешканців та влади, залучення громадян до прийняття рішень та зниження корупційних ризиків.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %