Як працювати з молоддю у карантин: поради фахівців на онлайн-платформі «Територія громади»

18 лютого 2022, 14:30

Про розвиток молодіжної політики в українських громадах в умовах карантинних обмежень говорили фахівці під час 18-го випуску онлайн-платформи «Територія громади: чесно та експертно», яку організовує Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!».

 

Як зауважив експерт Громадського Партнерства Микола Орлов, карантин став для активної молоді викликом, який вона не лише змогла успішно подолати, а й придумати, розробити й реалізувати абсолютно нові, оригінальні й дійсно популярні формати заходів – як інтелектуально-навчальних, так і розважальних.

«Молодіжні активісти справді є лакмусовим папірцем, який свідчить про те, що у нас не лише не «все пропало», а й навпаки, є величезний потенціал і вогник в очах», - наголосив він.

«Через понад рік часу після початку пандемії й карантинних обмежень ми вже напрацювали чимало інструментів по роботі, опанували нові активності, формати, секрети залучення молодих людей на наші заходи, тож тепер можемо точно казати: яка б не була «зона» - червона, помаранчева, зелена, - працювати все одно треба, постійно змінювати формати, підходи, шукати нове, і це дійсно працює», - зазначила керівниця молодіжного центру «Home'Як» (Здолбунів, Рівненська область) Анастасія Бабенко.

Серед цікавих нових форматів, які успішно працюють у цьому центрі, адміністраторка МЦ «Home'Як» Анна Кримська та Анастасія Бабенко зокрема презентували такі:

  • настільні ігри (офлайн, із дотриманням всіх необхідних карантинних застережень)
  • онлайн-ігри (ігровий Zoom-клуб у молодіжному центрі в онлайн-форматі)
  • квартирники (офлайн-простір для творчості молоді)
  • тематичні вечори (андріївські вечорниці, піжама-паті, гетсбі-мафія, проведення тематичних народних «весілль» тощо)
  • «теплі» вечори у Zoom, вечори спогадів онлайн тощо
  • онлайн-вікторини
  • жива бібліотека
  • чаювання з представниками влади тощо
  • тренінги, неформальне навчання, інтелектуальні змагання
  • колядування та збір коштів на обладнання для молодіжного центру.

«Пандемія коронавірусу декілька разів протягом двох років «заганяла» людей в онлайн. Перелаштувався на дистанційну роботу й наш молодіжний центр «КУБ». Спочатку ми запустили танцювальний челендж «Коронаденс-батл», під час якого кожна команда-учасниця записала відео своїх домашніх танців. Потім були фотоконкурси, серед яких найпам’ятніший «Без собаки —життя ніяке» та фотоконкурс-квест «У фокусі зимова Корюківка». Сім’ї, які залишилися вдома на карантині й спільно готували різні смаколики, могли долучитися до конкурсу «Карантинимо смачно». Особливою популярність користувався інтелектуальний конкурс «МозгорУБКа», який підхопили активні жителі громади і проводять на різні свята й досі», - розповів під час етеру  директор молодіжного центру «КУБ» (Корюківка, Чернігівська область) Володимир Онищук.

Крім того, центр має сайт з онлайн-рубрикою «КУБговоритьПРО», за допомогою якої жителі громади обговорюють різні суспільно важливі теми (бюджет участі, вакцинація, дитяча злочинність тощо).

У «КУБі» також організовують онлайн сусідські вечірки, квізи, проводять настільні ігри  з молоддю, створюють відеоінтерв’ю в рамках онлайн-проєкту «Ранок в КУБі з Антоном Обаразом», проводили танцювальний челендж у ТікТок «Спробуй перетанцюй» та чимало інших заходів – онлайн і офлайн.

  

Переглянути випуск онлайн-платформи можна тут:

https://www.facebook.com/ProbudgetUA/videos/665468901308350

Переглянути всі 18 випусків: https://www.facebook.com/watch/729382763916862/1246307405807241

 

Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» (http://probudget.org.ua) – це перша та єдина в Україні мережа громадських організацій, яка фокусується на питаннях підвищення стандартів доброчесності, прозорості та ефективності бюджетного процесу на місцевому рівні і забезпечені участі громадян у ньому. До його складу входять 18 громадських організацій та ЗМІ з 15 областей України.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %