Громадський бюджет Миколаєва 2018: реальні можливості для реалізації громадських ініціатив

13 грудня 2017, 13:50

До участі у громадському бюджеті миколаївці подали 117 проектів, в яких пропонують профінансувати створення сучасних спортивних і дитячих майданчиків, організувати творчі лабораторії, смарт-простір для бібліотек, підтримати заходи з енергозбереження, благоустрою міста та інші. Усі подані проекти мають сприяти підвищенню якості життя у місті, спрямовані на створення кращих умов для відпочинку, творчості, навчання, спорту. Ті проекти, які будуть підтримані мешканцями міста шляхом голосування, отримають фінансування з міського бюджету. Усього на фінансування ініціатив городян у 2018 р. виділено 10 млн. грн.

Проект «Громадський бюджет м. Миколаєва» на 2018-2020 рр.» був ініційований КУ «Агенція розвитку Миколаєва» та ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва», які отримали інформаційну підтримку і фінансування від Польсько-української фундації співпраці (ПАУСІ) і фонду «Східна Європа». Організацією проекту займається Департамент економіки Миколаївської міської ради.

Практика організації громадських бюджетів в Україні розпочалася з 2015 року, коли мешканці Чернігова, Черкас та Полтави отримали можливість взяти активну участь у міських бюджетних процесах, ініціювавши власні проекти. Громадські бюджети також працюють у Луцьку, Вінниці,  Сумах, Івано-Франківську, Львові, Києві, Запоріжжі, Харкові, Житомирі, Ужгороді та Рівному.

ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» (ФРММ) зробив свій внесок у реалізацію проекту «Громадський бюджет Миколаєва», профінансувавши розробку і друк інформаційних сіті-лайтів  проекту. Також ФРММ організував інформаційну підтримку проекту через мережу бібліотек. З серпня 2017 р. працівники бібліотек м. Миколаєва надавали консультаційну підтримку городянам з питань  участі у проекті, вимог до проектів, що подаються, роз’яснювали «Положення про громадський бюджет Миколаєва». Також експерти ФРММ візьмуть участь у розгляді поданих проектів.

З поданими миколаївцями проектами участі можна ознайомитися на сайті Громадського бюджету Миколаєва (http://mykolaiv-budget.e-dem.in.ua/#/), на сайті миколаївської міської ради (https://mkrada.gov.ua/content/podani-proekti.html).

Бюджет участі (партисипативне бюджетування) – це реальна можливість для миколаївців реалізувати свої ідеї, підсилити співпрацю між людьми, спосіб навчання людей розпоряджуватися спільними фінансовими ресурсами на благо громади. Реалізація таких проектів дозволяє виявити нових громадських лідерів у Миколаєві, підвищити довіру городян до міської влади, сприяє формуванню соціального капіталу у місті, розвитку громадянського суспільства.

Супровід Громадського бюджету відбувається в рамках проекту «Демократичний, прозорий, ефективний бюджет для зеленого, чистого і комфортного м. Миколаєва», якій  реалізує ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» при партнерстві з Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради та КУ «Агенція розвитку Миколаєва» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %