Громадські діячі створили опікунську раду при пологовому будинку: залучатимуть кошти і покращуватимуть умови

17 лютого 2020, 11:55

У Ніжинському міському пологовому будинку (Чернігівська область) вперше створили опікунську раду.

Це відбулося в рамках проєкту «ДІЄМО» за експертної підтримки Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!».

«В Україні вже є успішний досвід функціонування саме опікунських рад при закладах охорони здоров'я. Адже головна мета створення цього дорадчого органу – це по суті допомога адміністрації закладу охорони здоров'я успішно розвивати свій заклад. І досить успішно функціонує опікунська рада, коли до її складу входять представники з різних сфер (бізнесу, банківської справи, IT-сфери тощо). Тоді люди із знаннями з різних сфер зможуть розширити можливості та перспективи розвитку закладу. Чому важливе функціонування опікунської ради? Тому, що ми всі хочемо жити в нормальних умовах у своїй громаді та користуватися якісними послугами медичних установ. А також хочемо, щоб тут залишались й наші діти. Поділитися ж своїми знаннями на благо громади – це найпростіше, що може зробити кожна людина. Тому я щиро сподіваюсь, що нам вдасться створити дійсно ефективний орган при пологовому будинку, завдяки якому заклад буде ставати кращим», - розповіла експертка Партнерства Тетяна Романова.

Зазначимо, що основними завданнями опікунської ради є:

- сприяння ефективній діяльності медзакладу шляхом підготовки пропозицій щодо удосконалення його діяльності;

- участь у плануванні та здійсненні заходів щодо залучення додаткових ресурсів на цільові потреби медзакладу та пацієнтів;

- здійснення громадського нагляду за використанням коштів медзакладу.

«Крім того, важливим завданням опікунської ради є підвищення довіри та суспільної підтримки, фінансове зміцнення та розвиток і, звісно ж, захист інтересів нашого медзакладу та пацієнтів», - пояснила юрисконсульт пологового будинку Марина Константиненко.

Зараз медзаклад запрошує кандидатів до складу опікунської ради - представників громадськості, благодійні фонди та всіх, хто має бажання впливати на діяльність закладу. Участь у роботі ради є безкоштовною.

Нагадаємо, що всього в межах проєкту «ДІЄМО» до весни 2020 року планується створити та організувати діяльність щонайменше 19 наглядових, піклувальних або опікунських рад в 19 громадах України.

Проєкт «ДІЄМО» реалізується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) спільно з Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» та CASE Україна. Проєкт спрямований на підвищення прозорості у галузях охорони здоров'я та освіти як двох ключових сфер, у яких  громадяни особливо стурбовані поширенням корупції, шляхом використання у громадах інструментів нагляду за коштами та ефективністю надання послуг в освіті та медицині, посилення співпраці мешканців та влади, залучення громадян до прийняття рішень та зниження корупційних ризиків

Царичанська 85,3 %
Широківська 62,7 %
Баштанська 59,5 %
Лановецька 59,1 %
Васильківська 58,3 %
Показати ще
Петриківка 19,8 %
Золотопотіцька 18,8 %
Любецька 17,9 %
Білоберізька 17,6 %
Хотинська 5,5 %